Jak posílit tělo jógou?


Jak posílit tělo jógou?
Jak posílit tělo jógou?

Nemusíte provádět žádné složité rituály, abyste se udržovali fit, cítili se a dokonce i vypadali skvěle. Někdy se mučíte úplně zbytečně, přitom stačí málo a budete se cítit naprosto báječně a to snadněji, než si myslíte. Pojďme se teď spolu podívat na to, jak je možné posílit tělo, aniž bychom si tím přivodili nějaký úraz či vyčerpání z náročného cvičení. Jóga dokáže ozdravit nejen vaše tělo, ale také mysl a je to často právě mysl, která vás dokáže vyčerpat víc, než vaše tělo.

Proč zvolit jógu?

Přestože se spousta lidí snaží mučit na aerobiku, ve fitness centrech či v bazénu, ne každému to vyhovuje. Pro někoho je aerobic náročný fyzicky, někomu zase vadí chlór, který je v bazénu a tak raději nedělají nic. To je chyba. Pokud pro sebe chcete něco udělat, zvolte jógu, protože tu zvládne opravdu každý, bez ohledu na věk či pohlaví, dokonce je vhodná i pro starší lidi, nebo ty, kteří jsou pohybově omezení. S jógou si krásně protáhnete celé tělo, aniž byste si přivodili nějaké zranění, navíc jí můžete cvičit kdekoli vás napadne, doma, na dovolené nebo dokonce v přírodě. S její pomocí si posílíte i ty svaly, které jsou v těle uloženy velmi hluboko.

Jóga a bolest

Pravidelné cvičení vás hravě zbaví bolavých kolen, která vás bolí jen proto, že nemáte dostatečně uvolněné kyčle, pomáhá také na bolest hlavy, za kterou můžou strnulé svaly na krku. Jógou si také zlepšíte rovnováhu, posílíte svalovou hmotu, neboť ochablé svalstvo často vyvolává bolesti zad, způsobovat různé pády či artritidu.


Jóga a dýchání

Pro posílení břišních svalů je nejdůležitější správné dýchání, proto je nutné trochu navýšit vaší dechovou kapacitu. Položte si ruku na břicho a začněte se pravidelně nadechovat a vydechovat. Při každému nádechu (jógovém) se vaše břicho musí vzdouvat, při výdech se zatahuje. Nejen, že tím zpevníte břišní svaly, ale také se budou lépe vyplavovat škodliviny z těla.

Jak správně držet tělo?

Díky józe se naučíte držet hlavu ve vhodné linii s páteří, což má velmi pozitivní účinky na krční páteř. Často se totiž v zádech zakulatíte a hlavu nakloníte dopředu, což vede k bolestem hlavy. Nevhodné držení hlavy může také vést ke zvýšení rizika vzniku aterosklerózy.

Jóga nastartuje vitalitu

Bylo potvrzeno, že i když je člověk velmi unavený až vyčerpaný, díky józe se dokáže nakopnout a změnit se v aktivní bytost. Jóga má blahodárný vliv na správné fungování vnitřních orgánů, zároveň se během cvičení vyplavují z těla všechny negativní emoce a škodliviny. Díky pozitivnímu vlivu na psychiku, kterým se jóga může pochlubit, není na lidech, kteří se zabývají jejím cvičením znát ani jejich věk.

Jak často cvičit?

Pokud chcete, aby měla jóga ten správný účinek, pak se jí musíte věnovat každý den, jedině tak dosáhnete pozitivních výsledků. Stačí, když si dáte každé ráno 15 minut a prospěje vám to více, než si myslíte. Jóga jde ruku v ruce s meditací, to má velmi pozitivní vliv na mozek, který se procvičí a zároveň se zlepší paměť. Vzhledem k tomu, že existuje více druhů jógy, poraďte se s odborníkem, která by pro vás byla nejlepší, nastudujte si jak na ní a pusťte se do toho.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..