Jak poslat balík do zahraničí spolehlivě, rychle a za dobrou cenu

Jak poslat balík do zahraničí spolehlivě, rychle a za dobrou cenu

Jak poslat balík do zahraničí spolehlivě, rychle a za dobrou cenu

Doba, ve které žijeme, nám dává neomezené možnosti cestování, komunikace a dalšího spojení s celým světem. To platí, i když potřebujete odeslat zásilku ode dveří ke dveřím třeba na druhý konec světa. Řešení nabídne řada doručovacích společností, stačí si jen vybrat tu pravou. Pro někoho bude určující cena, jiného bude zajímat termín doručení a dalšího může limitovat rozměr či váha zásilky.

Cena, doručovací lhůta, rozměry

Určit konečnou cenu poskytované služby pomůže kalkulačka, kterou najdete na webových stránkách většiny doručovacích firem. K výsledné částce je potřeba připočítat cenu pojištění, která je do určité hodnoty zásilky nulová.

Doba, kdy zásilka dorazí na místo určení, se liší nejen dle doručovacích možností jednotlivých přepravců, ale také volbou režimu, který jsme si pro odeslání zvolili. Na výběr máme režim Standart nebo Expres, jež je dražší, ovšem umožní doručit zásilku i do 24 hodin.

Vzhledem k limitům váhy a rozměrů panují mezi jednotlivými společnostmi rozdíly. Některé firmy zajišťují přepravu balíků vážících maximálně několik desítek kilogramů, jiné společnosti zajišťují přepravu palet vážících i několik stovek kilogramů.

Co je potřeba udělat


K objednání služby musíte být online. Na stránkách zvolené společnosti vyplníte kontaktní formulář, dle instrukcí zabalíte vaši zásilku a pak jen počkáte, až si kurýr balík převezme. Díky tomuto systému odpadá mnohdy únavné a dlouhé čekání ve frontě na přepážce. Pokud si také zvolíte službu umožňující sledování zásilky, víte přesně, kde se v daný okamžik nachází.

Jakou cestou službu uhradit

Doručovací společnosti nejčastěji požadují úhradu formou bankovního převodu, za použití platební karty, Paypalu nebo platební brány GoPay. Někdy je v nabídce i možnost platby na dobírku.

5 rad závěrem

  1. Pro zahraniční přepravu využívejte pouze ověřených přepravců, jako je DHL, TNT, PPL nebo UPS.

 

  1. Chcete-li ušetřit, využijte online služeb, jako např. Balíkdozahraničí.cz. Díky spolupráci s ověřenými přepravci doporučí nejvýhodnější formu přepravy a navíc nabídne zvýhodněnou cenu. Tu si vypočítáte přímo v kalkulaci zahraniční zásilk

 

  1. Přestože jsou garantovány určité dodací lhůty, mohou nastat okolnosti, které dobu doručení oddálí. Ať jsou to přírodní omezení, stávky, selhání lidských jedinců atd., je důležité i s tímto počítat především u důležitých zásilek a jejich odeslání neodkládat na poslední chvíli.

 

  1. Vždy svou zásilku doplňte informací o telefonním čísle adresáta.

 

  1. Existuje seznam zásilek, které dopravci nepřepravují, nebo jejich doručení brání zákony dané země.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..