Jak poznat těhotenství?


Jak poznat těhotenství?
Jak poznat těhotenství?

Plánujete miminko a zajímá Vás, jaké jsou příznaky těhotenství, kromě opožděné mestruace a pozitivního těhotenského těstu? Pak si nenechte ujít tento článek, ve kterém si popíšeme pár základních příznaku ranného těhotenství.

1. Nevolnosti

Těhotenské nevolnosti prožívá 80% těhotných žen. Nemusí se však jednat pouze o ty ranní. Nevolnost se může objevit kdykoliv během dne a některé ženy jí trpí takřka celý den. Nechutenstvím může žena trpět už před prvním vynecháním menstruace, vlastně už prvních pár dní po oplodnění. Za nevolnosti je zodpovědný hormon zvaný choriogonadropin, který uvol%nuje placenta.

2. Citlivá prsa

Mezi první fyzické příznaky těhotenství patří zvětšená citlivost prsou. Ňadra ženu pobolívají, jsou oteklá a začínají se pomalu zvětšovat. Bradavky se můžou zvětšovat také a často se mění i jejich barva.


Jak poznat těhotenství?3. Citlivý nos

Čich těhotných je citlivější až o 80% a je to tak z důvodu vyššího objemu průtoku krve a také obrany před hrozbami, jakými jsou například zkažené jídlo nebo jedovaté výpary. V některých případech jsou ženě nepříjemné i vůně, které dřív měla ráda.

4. Únava

Těhotenství je pro organismus velkou zátěží a tak žena bývá hodně unavená, hlavně v začátku těhotenství. Tělo vytváří hormon progesteron, který urdžuje graviditu a jeho dalším účinkem je právě únava a ospalost.

5. Neustálá potřeba na malou

Tato potřeba je způsobena stejně jako nevolnosti – hormonem choriogonadropinem. Ten více prokrvuje pánev a tím pádem dráždí močový měchýř.  Žena tedy již v ranném stádiu těhotenství cítí mnohem větší nutkání jít na malou, než dříve.

6. Pozitivní těhotenský test

Pokud se Vám opozdila menstruace a těhotenský test vyšel pozitivní, jste pravděpodbně těhotná. Objednejte se tedy u svého gynekologa, který Vás vyšetří a případné těhotenství potvrdí.

 
51Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..