Jak poznat veřejnou dobíjecí stanici od soukromé?

Jak poznat veřejnou dobíjecí stanici od soukromé?
Jak poznat veřejnou dobíjecí stanici od soukromé?

Veřejná dobíjecí stanice, stejně tak jako ta soukromá, musí být adekvátně označena. V opačném případě může dojít k finančnímu postihu.Nabíjecí stanice pro elektromobily jsou nezbytnou součástí každého většího města. Jak to je ale v malých městech a vesnicích, když chcete vlastnit elektromobil? S infrastrukturou to je bohužel velice obtížné. Proto se připravte na to, že pro kvalitní provoz vašeho nového vozu budete potřebovat vlastní nabíjecí stanici.

Jaké jsou povinnosti?

Akumulace energie do baterií s pomocí vlastní nabíjecí stanice pro elektromobily ale není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Provozovatel dobíjecí stanice totiž má celou řadu povinností, které musí dodržet. Jednou z nich je například  povinnost jasně rozlišit, o jakou dobíjecí stanici se vlastně jedná. Jestli soukromou, nebo veřejnou.

S rozeznáváním ale nebude problém, takže nemusíte mít strach. Soukromé nabíjecí stanice pro elektromobily mohou být ostaveny i na veřejně přístupném místě, pokud tedy patří výrobci vozidel, prodejům vozidel, provozovateli autoservisu nebo komukoliv, kdo používá tuto stanici pro své vlastní potřeby – tedy pro dobíjení vlastního elektromobilu.

Jednoduché rozlišení

Nabíjecí stanice pro elektromobily mohou být považovány za veřejné jen v případě, pokud umožní přístup ostatním řidičům k jednorázovému dobití. Mají také povinnost zveřejňovat informace o kompatibilitě stanice s elektromobilem a také zveřejnit účtované ceny. Zkrátka se jedná o takové povinnosti, které jsou logické a nikoho rozumného nenapadne jim odporovat.

Povinností spojených s označením dobíjecí stanice tady vlastník moc nemá. Ale není se čemu divit. Na první pohled se totiž dá jasně poznat, jestli je nabíjecí stanice pro elektromobily určena veřejnosti, nebo pouze vybrané skupině lidí. Pokud případně spadá k jednomu z řadových nebo rodinných domů a nachází se na soukromém pozemku, tak poté samozřejmě není co řešit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..