Jak poznat, že nastal čas vyměnit baterii u iPhonu?

Jak poznat, že nastal čas vyměnit baterii u iPhonu?
Jak poznat, že nastal čas vyměnit baterii u iPhonu?

Poznat, že baterie odchází do věčných lovišť, není příliš obtížné. V tomto článku vám ale prozradíme, na co si dát pozor.

Většina spotřebitelských produktů a elektroniky má záruční dobu minimálně dva roky. Stejná doba platí i pro baterie do iPhonů. Ta sice logicky vydrží delší dobu, postupem času se ale snižuje její výdrž a spolehlivost. Kdy ji vymění a když vsadit na opravu?

Zvyšte výdrž baterie

iPhone 6S Plus vymena baterie je procedura, kterou teoreticky zvládne každý. Proč to ale riskovat a zbytečně se připravit o záruku? Pokud vám přijde, že už baterie nevydrží tolik, co dřív, nemusíte ihned sahat po výměně. Vyzkoušejte několik triků, které by vám mohly pomoct. Zkuste snížit kontrast telefonu. Pomůže i vypnutí wifi, když telefon nepoužíváte, stejně tak jako vypnutí bluetooth.


Pomoct by měla ještě jedna vychytávka. Tu doporučuje přímo Apple a může vám pomoct s tím, aby se nemusela uskutečnit výměna baterie iPhone 7. Přejděte do nastavení a tam najděte položku Baterie. Přejděte ke Kondici baterie a tam si zapněte maximální výkon. Zapnutím Maximálního výkonu byste měli docílit nižší spotřeby baterie, ale také lépe optimalizovaného a lepšího běhu celého operačního systému.

Jak se starat o baterii?

Koupit novou baterii by bylo snadné. A je to elegantní a relativně levné řešení. Tak například na eshopu iSwap.cz vás vyjde vymena baterie iPhone 6S Plus pouze na pár stovek (ceny se pohybují kolem pěti set korun). Pokud s baterií ale budete zacházet stejně jako s tou předchozí, zřejmě její životní cyklus stejně rychle skončí.

Proto mějte na paměti, že nabíjet baterii byste měli jen do cca. 80 %. Udržujte baterii v pokojové teplotě. Nevystavujte ji žáru, neodkládejte telefon na sluníčko a už vůbec baterii nenechávejte v příliš nízkých teplotách. Na tyto poučky rozhodně nezapomínejte, protože to vašemu telefonu a jeho baterii může pomoct.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..