Jak prát prádlo bez chemie?


Jak prát prádlo bez chemie?
Jak prát prádlo bez chemie?

V obchodech najdete nepřeberné množství různých pracích a čistících prostředků, které mají zaručit zářivě bílé a naprosto čisté prádlo bez skvrn, barevné prádlo nebude přicházet o svou barevnost atd. To je sice ve většině případů pravda, avšak často se stává, že čím víc chemie na prádlo působí, tím více jedinců trpí na různé příznaky alergických reakcí na některou ze složek, jež jsou v použitém prostředku zastoupeny. Proto není na škodu, sáhnout čas od času po prostředcích, které jsou čistě přírodní, šetrné a stejně jako ty kupované si poradí se špínou i skvrnami na výbornou.

Citron

Citron je v domácnosti nepostradatelný a při praní prádla je jedinečný. Stačí totiž, když 1 citrón nakrájíte na plátky a dáte do vody, ve které budete vyvařovat bílé prádlo. Ať bude sebevíc zaprané, po vyvaření s citronem bude krásně bílé a veškerá zapraná špína bude pryč.


Skořápky z vajec

Když budete vařit, tak si schovejte na další praní vaječné skořápky. Až totiž dáte do pračky bílé prádlo, dejte skořápky do plátěného sáčku, přidejte k prádlu do bubnu a nechte skořápky vyprat s prádlem. Uvidíte, jak bude prádlo krásně bílé.

Kypřící prášek do pečiva

Není to jen pomocník v kuchyni, skvěle Vám poslouží také při praní. Stačí, když přidáte sáček prášku do pečiva k prášku na praní a vybělí nejen klasické bílé prádlo, ale dokonce i záclony.

Kuchyňská sůl

Všichni máme zkušenost se záclonami, které jsou zažloutlé od cigaretového kouře. Stačí však, když dáte do lavoru vodu, hodně kuchyňské soli, tou rozhodně nemusíte šetřit a záclony do toho přes noc namočíte. Uvidíte, jak budou krásné a po zažloutnutí nebude ani památky.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..