Jak předcházet šedivým vlasům


Jak předcházet šedivým vlasům
Jak předcházet šedivým vlasům

Zbavit se šedivých vlasů je s pomocí chemie velmi snadné. Existuje však několik přírodních cest, jak tvorbě šedivých vlasů předejít nebo je skrýt.

Kari

Překvapivě kari je skvělým způsobem, jak zabránit předčasnému šedivění, protože obsahují antioxidanty, železo a další prospěšné vitamíny a minerály. Studie zjistily, že nedostatky železa mohou vést k předčasnému šedivění, takže to může být zdravý způsob, jak zpomalit tyto procesy.

Kari smíchejte s kokosovým olejem a naneste na vlasy.

Potraviny bohaté na katalázu

Sladké brambory, mrkev, červená paprika a houby jsou jen některé z potravin, které zabraňují předčasnému šedivění. Je to proto, že mají vysoké hladiny enzymu zvaného kataláza, což je látka, která podle všeho chrání váš vlasový pigment. Pravidelná konzumace těchto potravin může pomoci chránit vlasy před časným šedivěním.


Jak předcházet šedivým vlasům

Zelený čaj

Antioxidanty jsou důležité, pokud jde o péči o vlasy, protože vás chrání před volnými radikály před slunečním zářením a znečištěním. To je důvod, proč může pití zeleného čaje pomoci vašemu tělu bojovat proti účinkům volných radikálů, protože je plný živin, antioxidantů a fytochemikálií. Přidání výtažků ze zeleného čaje do vlasů (jako šampon nebo vlasový olej) jim také může pomoci zůstat silnými a zpomalit růst šedin.

Tmavá čokoláda

Bylo zjištěno, že potraviny plné  mědi jsou velmi užitečné k zastavení předčasných šedin. Díky tomu je jídlo jako tmavá čokoláda vaším přítelem, protože je plná mědi. Měď ve skutečnosti hraje velmi důležitou roli v pigmentaci vlasů, protože je zásadní součástí  melaninu, tmavého pigmentu, který barví naši pokožku, oči a vlasy. Melanin spoléhá na měď a bez jejího dostatečného množství mohou naše vlasy šednout.

Sladký mandlový olej

Mandle jsou nabité vitamínem E a A, což jsou důležité živiny pro to, aby naše vlasy vypadaly mladě. Pravidelné vmasírování malého množství tohoto oleje do vlhkých vlasů po sprchování může pomoci chránit proces šedivění vlasů tím, že je chrání před oxidanty a volnými radikály. To pomůže udržet vaše vlasy silné a chráněné před poškozením, včetně předčasného šedivění.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..