Jak připravit zahradu na jarní výsadbu?


Jak připravit zahradu na jarní výsadbu?
Jak připravit zahradu na jarní výsadbu?

Není nic krásnějšího, než když roztaje poslední sníh, zima nám dá sbohem a všude kolem nás se ozývá jaro. Keře, stromy i rostliny se začínají probouzet ze zimního spánku a celá Vaše zahrada bude teď potřebovat Vaši pozornost a péči, abyste jí řádně připravili a podpořili. Stručně si spolu probereme, co je asi tak nejdůležitější udělat.

  • Nezáleží na tom, jestli máte okrasnou nebo užitkovou zahrádku, protože v průběhu měsíce dubna jsou zahradnické práce v plném proudu u obou typů. Všichni se zabývají setím, přesazováním i výsadbou. Kdo má na zahradě cibuloviny, různé dvouletky či petrklíče, má už zahrádku krásně barevnou, právě díky nim. Důležitá je také výsadba mnoha druhů trvalek, ale také otužilých a hlíznatých letniček.

Jarní období je charakteristické tím, že je to nejlepší a nejdůležitější období pro vysazování nových rostlin a keřů. Vysadit můžete různé keře a stromky, jež zakoupíte v kořenovém balu. Je nutné, abyste odstranily jejich kořenové výrůstky a růst podpořili správně zvoleným hnojivem.


  • K další jarní údržbě beze sporu patří prořezání okrasného živého plotu, třezalek, okrasných trav a mnoha dalších podobných keřů. Kdo nestihl dodat zimní řez stromů, který se provádí v zimních měsících, má poslední šanci jejich řez dokončit. Důležité je, abyste stromy ošetřili v místě řezu. Použijte latex, štěpařský vosk nebo stromový balzám. Dbejte na dostatečné zalévání, včetně dřevin v nádobách a také květin.
  • Jakmile se trošku oteplí, vykouknou na nás petrklíče a macešky. Existuje nepřeberné množství rostlin vhodných na zahradu, velmi oblíbené jsou kopretiny, chryzantény a další. Mezi hlíznatými květinami je to třeba žlutokvětý talovín.
  • Vysazovat nemusíte jen na zahrádce jako takové, ale také ve skleníku a dalších místech, jako je terasa domu, balkon a podobně. Když si u nějaké rostlinky nejste něčím jisti, prostudujte si raději návod, který je vždy u každé květiny či keře přiložený a postupujte podle něj. Koncem dubna je rovněž vhodná doba, abyste se pustili do přesazení rostlin, které máte doma, ať už v bytě či na zimní zahradě, jsou to tzv. pokojové rostliny.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..