Jak prospívá chůze?


Jak prospívá chůze?
Jak prospívá chůze?

Víte, že když si každý den dopřejete svižnou procházku, tak je to pro Vaše zdraví doslova zázrak? I pouhých 30 minut takové svižné chůze, Vám prospěje víc, než si myslíte. Existuje řada důvodů, proč chodit čas od času po svých.

Buďte šťastní

Je dokázáno, že chůze v přírodě dokáže zabránit úzkostným stavům a depresím. Nejlepší je, když si vyjedete někam mimo město, ale pokud nemáte možnost, můžete se projít i v parku ve městě. Díky tomu, že je chůze přirozený, snadný a zcela automatický pohyb, dovede odvést pozornost od Vašich starostí. Dokážete díky tomu získat dojem, že máte svůj život plně pod kontrolou. Chůze také uvolňuje hormon štěstí.

Předcházejte nemoci

Odborníci tvrdí, že rychlá chůze pomáhá ke snižování cholesterolu a krevního tlaku, tím se zmenšuje riziko mozkové příhody. Dalším co chůze ovlivňuje, je i přirozené posílení kostí, zabraňuje tomu, aby byly křehké, čímž také bojuje proti rozvinutí osteoporózy. Posiluje také klouby a brání jejich tuhnutí.


Čistá mysl

Svižná chůze podporuje správné fungování mozku. Neurologové tvrdí, že každých 6 měsíců, kdy se věnujeme aerobní chůzi, dojde ke zlepšení paměti, lépe reagujeme, vnímáme a zlepší se naše pozornost až o 20%.

Hubněte chůzí

Pravidelné chození každý den zlepší Váš metabolismus a také reakci Vašeho těla na inzulin, díky tomu se zlepší spalování tuků, hlavně toho, který se Vám usadí v oblasti břicha. Vědci tvrdí, že jedinci, jež každý den ušli 2 kilometry, zhubli za 1 měsíc 1,5 cm v pase a ztratili asi 2% tělesného tuku.

Balzám pro nohy

Zhruba 40% lidí má problémy s křečovými žílami. Kvůli tomu musí dbát na udržení správné váhy, nekouřit a omezit zdlouhavé sezení a stání, k tomu všemu je výborná právě chůze, která dokáže snižovat riziko vzniku křečových žil. Chůze přispívá k podpoře průtoku krve, posiluje oběhový systém a snižuje otékání nohou.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..