Jak prospívá lichořeřišnice?

Jak prospívá lichořeřišnice?

Jak prospívá lichořeřišnice?

Podzim se většinou nese ve stínu nachlazení a často i chřipkového onemocnění. Pokud chcete zkusit přírodní formu léčby, pak je velmi účinná lichořeřišnice větší. Bylinka si našla své místo na mnoha zahradách, včetně těch okrasných.

Přírodní antibiotikum

Tato rostlina, jejíž zemí původu je jižní Amerika, se do Evropy rozšířila už v 19. století. Je známá svými krásnými oranžovými, žlutými a červenými květy. Lichořeřišnice mnoho léčivých účinků, neboť je bohatá na spoustu léčivých látek.


  • Nejzajímavější je obsažený glukotropaeolin, který působí jako silné přírodní antibiotikum, jež dokáže zatočit dokonce i se stafylokoky a streptokoky. Účinný je také při zánětu močových cest či průdušek.

Užívání

Není nijak složité, protože lichořeřišnice je jedlá úplně celá a to včetně semen. Když je její sezóna, můžete si z jejích čerstvě natrhaných listů, které svou chutí připomínají ředkvičky, vykouzlit vynikající a velmi zdravý salát. Tento druh salát se hodí pro ty jedince, kteří mají problémy se žaludečními vředy či onemocněním střev.

Jak může pomoci?

  • Čaj z listů a semen je skvělým pomocníkem při zánětu vaječníků, prostaty i dýchacích cest.
  • Pokud máte oslabenou imunitu nebo chcete preventivně posílit svůj organismus v průběhu chřipkové epidemie, pak je vhodné užívat kapky či tinkturu.
  • Lichořeřišnice je vhodná i pro těhotné a kojící ženy.
  • Můžete jí užívat dlouhodobě, protože nemá žádné vedlejší účinky.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.