Jak prospívá salátová okurka?


Jak prospívá salátová okurka?
Jak prospívá salátová okurka?

Je bohatá na minerály a vitaminy, které jsou pro naše tělo důležité den co den. Okurkové plátky navíc prospívají unaveným očím. Okurka je vhodná jak do salátů, tak jako pomocník pro krásu i zdraví, využít se dá třeba při výrobě domácích masek, ale také při dietě.


Co obsahuje dužina?

Vyhlazující schopnosti

  • Mléko a nastrouhaná okurka mají tonizující a osvěžující účinky
  • Plátky okurky či její slupku použijte jako hydratační masku na pleť, protože okurka dokáže zabránit tomu, aby byla dehydratovaná, zároveň však regeneruje přirozenou obranyschopnost pleti.
  • Šťáva z okurek redukuje stárnutí pleti, proto je vhodné, když jí pravidelně vmasírujete do pleti.
  • Okurkou nakrájenou na plátky si masírujte oblasti postižené celulitidou, masáž zlepší krevní oběh, což Vám pomůže v boji proti ní.

Dietní režim

Při každé dietě většinou chceme zhubnout co nejrychleji, takže ve velkém omezíme jídlo a tím pádem se pak dostaví velmi nepříjemný pocit hladu, čemuž můžete krásně předejít, když si vždy před jídlem či v průběhu jídla dáte kousek okurky, která je bohatá na vodu, ale má nízkou energetickou hodnotu. V první řadě si budete připadat sytější, takže sníte méně, a hlavně Vás nebude otravovat neustálý pocit, že máte hlad, který způsobují minimální porce, které sníte kvůli hubnutí. Nehledě na to, že svému tělu také dopřejete potřebnou vlákninu, které je většinou v našem těle nedostatek.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..