Jak prospívá šeřík?


Jak prospívá šeřík?
Jak prospívá šeřík?

Šeřík bývá často podceňován, neboť pro většinu lidí je to pouze okrasný keř s naprosto úžasnou vůní, což je škoda, neboť jeho květy mají velmi pozitivní vliv na lidský organismus. Jeho vůně má přímo blahodárné účinky na lidskou psychiku. Dokáže nejen uklidnit, ale také sbližovat lidi.

S čím může pomoci?

  • Revmatismus
  • Dna
  • Bolest v krku
  • Rozbouřený žaludek
  • Bolest hlavy a migréna (ve formě obkladu)

Šeříkový čaj

Čaj má silnou aromatickou vůni. K jeho přípravě stačí 1 hrst sušených, nebo čerstvých šeříkových květů, kterou dáte do hrnku, zalijete 250 ml vroucí vody a necháte louhovat 30 minut. Oproti jiným bylinkám, či rostlinám se šeřík louhuje dlouho.


Šeříkový obklad

K tomuto účelu budete potřebovat čerstvé květy šeříku, které navlhčíte pomocí vína, či octa. Poté je zabalíte do čistého plátna a přikládáte jako obklad. Vždy na 30 minut přiložit, na 5 minut sundat a znovu na půl hodiny přiložit. Takto pokračujte, až dokud bolest neodezní. Tyto obklady jsou vhodné při migréně.

Vzhledem k tomu, že šeřík obsahuje spoustu alergenů, měl by se mu každý alergik vyhýbat.

Osvěžovače vzduchu

Když už se rozhodnete, že si šeříkovou vůni vpustíte do svého obydlí, pak zvolte vhodné prostory, kam je umístit. Vhodná je kuchyň, toaleta, či obývací pokoj, naopak zcela nemyslitelné je umístění v pracovně, či ložnici.

Použít můžete aromalampy, vonné sáčky a přírodní difuzory. Vůni lze najít i na některých dekoračních předmětech, či parfémovaných kamenech.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..