Jak psát špičkové webové aplikace rychle a efektivně?

Jak psát špičkové webové aplikace rychle a efektivně?
Jak psát špičkové webové aplikace rychle a efektivně?

Programovat se může naučit každý. Stačí k tomu počítač a program, do kterého můžete psát kód. Jak ale programovat rychle a efektivně?

Programovat aplikace dnes může opravdu každý. Programy, které vám umožní psát kód, jsou ve většině případů zcela zdarma. To samé platí i o dalších potřebných věcech, s nimiž se vám bude pracovat ještě lépe.

Jak si ušetřit práci?

Tou „věcí“ jsme samozřejmě mysleli framework. O co jde? Jedná se o zajímavou pomůcku, s níž budete moct programovat rychleji a spolehlivěji každou aplikaci. Používá se totiž jako pomocník při budování softwaru, kde urychluje programování některých prvků. S frameworkem totiž odpadá veškerá nutnost psát ten stejný kód znovu a znovu.


To, že aplikaci používající stejný framework vypadají vždy stejně, rozhodně není pravda. Frameworky totiž používají i firmy, jejichž hlavní pracovní náplní sou webové aplikace na zakázku. A není divu. Nejen těmto firmám, ale všem, kteří ho budou používat, ušetří spoustu peněz za vývoj vlastních řešení. Framework navíc používá osvědčenou technologii vyladěnou komunitou. Profesionální kód navíc minimalizuje bezpečnostní rizika a zefektivní celý vývoj.

Bez frameworku se neobejdete

Dá se tedy říct, že dnes už se webové aplikace bez frameworků neobejdou. A ani jejich programátoři. Pokud se totiž chcete zaměstnat u některé ze softwarových firem, uvidíte mezi požadavky alespoň jeden framework. Ani na volné noze se bez něj zřejmě neobejdete. Tedy pokud vám bude vadit psát neustále ten samý kód dokola.

Co jazyk, to jiné frameworky. Je tedy jedno, jaký programovací jazyk se rozhodnete naučit. Vybírejte ale především takové, které jsou nejvíce rozšířené (Java, JavaScript, C#…). Ušetříte si tak spoustu práce při optimalizaci webových stránek pro vybrané hostingy, které zpravidla podporují jen ty nejpoužívanější jazyky.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..