Jak se dělá měsíčková mast


Jak se dělá měsíčková mast
Jak se dělá měsíčková mast

Měsíček lékařský je krásná rostlina se žlutými květy. A není jen krásná, je také našemu zdraví velice prospěšná. Můžete si z něj připravit nejen výborný čaj, ale také léčivou mast a právě o této masti bude následující článek.

Mast z měsíčku přináší úlevu při léčbě křečových žil, při únavě svalů a kloubů, léčí drobné jizvy a oděrky a působí dezinfekčně. Je vhodné ji používat i na nehty nemocné mykózou. Nyní se řekneme, jak tuto léčivou mast připravit doma. Budete tak mít jistotu, že obsahuje pouze přírodní látky.


Jak se dělá měsíčková mastBudeme potřebovat:

  • 4 velké hrsti měsíčku lékařského  – listy, stonky a květy
  • 500 gr masťového základu
  • plátno
  • kelímky nebo skleničky s víčky

Jak na to:

Listy, stonky a květy měsíčku nařežeme na jemno. V kastrolu si roztopíme masťový základ, který zakoupíme v lékárně. Až je masťový základ horký, nařezaný měsíček do něj vložíme, promícháme a necháme vzkypět. Opět důladně pormícháme a odstavíme z plotny. Takto přichystanou směs zakryjeme pokličkou necháme odpočívat do druhého dne. Po odpočinku ji opět roztopíme a přes jemné plátýnko přecedíme. Mast nalejeme do čistých kelímků nebo skleniček s víčkem a po zatuhnutí je již připravena k použití.

Podobně můžeme také připravit měsíčkový olej, který má stejné účinky, jen se lépe roztírá a má jiné využití. Na jeho přípravu použijeme olej olivový nebo slunečnicový.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..