Jak se dělají americké brambory?

Jak se dělají americké brambory?

Jak se dělají americké brambory?

Vedle hranolků a kroket jsou americké brambory jednou z nejoblíbenějších příloh z brambor u nás. Americké brambory si můžete v supermarketu zakoupit již jako polotovar a doma si je jednoduše připravit ve fritéze. V tomto článku si však popíšeme recept na domácí americké brambory z čerstvých brambor a připravovat je nebudeme ve fritéze, ale v troubě. Je to rozhodně zdravější a levnější varianta.

Jak se dělají americké brambory?Budeme potřebovat: Brambory, olej, sůl, mletý černý pepř, kmín dle chuti koření na barmbory, alobal


Postup přípravy: Brambory si pod tekoucí vodou důkladně omyjeme, použijeme i houbičku, aby jsme odstranili všechny nečistoty. Brambory totiž nebudeme loupat. Omyté a osušené brambory si nakrájíme na měsíčky a vyskládáme si je na plech vyložený pečícím papírem a to tak, že je pokládáme vždy slupkou dolů. Nyní brambory poypeme solí, pepřem, kmínem nebo kořenící směsí určenou přímo na brambory a každou bramboru lehce zakápneme olejem. Plech přikryjeme alobalem a dáme  péct do vyhřáté trouby na cca 30 minut. Po této době odstraníme alobal a necháme brambory zezlátnout.

Podáváme jako přílohu k masu a doplníme je dipem nebo tatarskou omáčkou.

Dobrou chuť!

 
21Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.