Jak se efektivně zbavit svědění hlavy bez použití chemických přípravků


Jak se efektivně zbavit svědění hlavy bez použití chemických přípravků

Svědění v hlavě je velmi nepříjemné a není ojedinělé, že ustavičné drbání způsobuje nepříjemné boláky, vyrážku nebo dokonce migrénu. Svědění je často zapříčiněno citlivou pokožkou.

Dříve byl tento stav považován za neurčitý syndrom, ale nová epidemiologická studie naznačuje, že ve skutečnosti souvisí se stavem, který způsobuje citlivou pokožku.

Výluh z měsíčku lékařského

Jedním z nejznámějších léků na kožní onemocnění je  měsíček v různých formách a jedním z nich je odvar. Kromě toho, že se doma velmi snadno připravuje, jeho uklidňující a protizánětlivé vlastnosti vám poskytnou příjemný pocit úlevy.

Ovesné vločky

Ovesné vločky mají vysoké množství lipidů a látek absorbujících vodu, takže jsou skvělou volbou pro udržení hydratované pokožky a prevenci odlupování. Pokud je příčinou svědění hlavy sucho, může to být pro vás ten správný lék, ať už používáte ovesné mýdlo nebo zředíte vodou a aplikujete přímo na pokožku.


Zelený čaj

Zelený čaj je starodávný nápoj pocházející z Číny, který poskytuje nespočetné zdravotní výhody, mezi které patří regenerace a hojení pokožky. Vmasírujte odvar do pokožky a nechte působit, dokud nepocítíte úlevu.

Aloe Vera a med

Není tajemstvím, že masky jsou praktickými a jednoduchými způsoby, jak zmírnit různé dermatologické problémy, a zajímavé je, že je lze aplikovat i na pokožku hlavy. Aloe vera a med jsou produkty, které obsahují mnoho vitamínů a které pomáhají vaší pokožce získat zpět její hebkost, takže směs buničiny této rostliny spolu s medem vám poskytne bezkonkurenční pocit pohody, zejména proti svědění.

Heřmánek

Heřmánek je rostlina s mnoha prospěšnými vlastnostmi pro zdraví, včetně posílení imunitního systému. Kromě toho má protizánětlivé vlastnosti, takže pokud jde o udržení pokožky v dobrém stavu, není tento produkt výjimkou. Odvar z heřmánku pomůže očistit pokožku hlavy, snížit podráždění a snížit zánět kůže.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..