Jak se o vlasy starat v zimním období?


Jak se o vlasy starat v zimním období?
Jak se o vlasy starat v zimním období?

Zima stále ještě nekončí a teplé období je daleko. Víte, jak se máte správně starat o vlasy, aby netrpěly a vypadaly hezky a byly zdravé? Poradíme vám několik tipů, jak se o vlasy v zimním období starat.

Omezte mytí vlasů

V chladném počasí se nedoporučuje mýt si vlasy každý den. Nejideálnější je mytí omezit na 2 – 3 krát týdně, tím zabráníte jejich vysušování.

Používejte vlasové olejíčky

Vaše pokožka hlavy je během zimního období suchá, což vede k podráždění a tím vznikajícím lupům a mnohdy i padání vlasů. Udělejte si čas a začněte používat vlasové oleje, které pokožku hlavy zvlhčují. Můžete použít i olej olivový a kokosový, který vmasírujete do pokožky hlavy a necháte jej 20 minut působit. Poté si klasicky vlasy umyjte.

Studená voda dodá lesk vašim vlasům

Je pro vás nepředstavitelné, že si vlasy umyjete studenou vodou – zvláště teď v zimních měsících? Vaše pokožka hlavy trpí při používání teplé vody. Je to vlastně jako byste vlasy vařili. Pokožka je vysušená a vlasy jsou poničeny. Studená voda pokožku regeneruje, a navíc vlasům dodá lesk.


Nebojte se kondicionéru

Při velkých mrazech dopřejte svým vlasům „kondicionérovou kúru“. Jak jsme již zmiňovali, vlasy jsou v zimě vysušené, potřebují péči, klidně použijte dvojnásobek běžné dávky.

Jak se o vlasy starat v zimním období?

Pozor na fén

Nestíháte a potřebujete si vlasy vyfoukat fénem? Stáhněte horkost vzduchu na minimum a pokud je to jen přeci možné, nechte vlasy proschnout samostatně. Nezapomínejte ani na přípravky, které jsou určeny k ochraně před horkým vzduchem, zvláště teď v zimě.

Čepice nejen jako módní doplněk

Nejideálnější ochranou vlasů je čepice. Navíc se v posledních letech čepice staly velmi oblíbeným doplňkem, takže parádu uděláte i tak.

Vsaďte na zdravou stravu

Nejlepším způsobem, jak si udržet vlasy zdravé a hezké je jíst zdravou stravu, která by měla být plná vitamínů. Také dbejte na pravidelný pitný režim, aby vlasy byly neustále hydratované.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..