Jak se projevuje hypoglykémie?


Jak se projevuje hypoglykémie?
Jak se projevuje hypoglykémie?

Hypoglykémi je stav, kdy v lidském těle klesne hladina krevního cukru. Hypoglykémiemi trpí převážně diabetici a pokud není včas do těla dodán cukr, hrozí upadnutní do bezvědomí, poškození mozku a i smrt. V následujícím textu Vám přiblížíme nejčastější projevy hypoglykémie. Musíme však také dbát na to, že u každého jedince můžou být příznaky odlišné.


Jak se projevuje hypoglykémie?Člověk, u kterého nastane snížení krevního cukru pociťuje v prvních příznacích hlad, únava, slabost a později se objevuje vnitřní třas. Příznaky se dále zhoršují studeným potem, postižený se špatně soustředí a může se mu zhoršit vidění. Nastává zmatenost, špatná artikulace a třas celého těla. Tento stav je již velmi nebezpečný a člověk trpící hypoglykémií se může navenek jevit jako opilý. Pokud není podána glukoza, po tomto stádiu již nemocný často upadá do mdlob.

Pokud jste diabetik, vždy u sebe noste cukr, sladký nápoj nebo nějaký zdroj rychlé pomoci. Nikdy nevíte, kdy Vás hypoglikemie může dostihnout.

Hypoglykémie nastává často i u zdravých lidí. Pokud na sobě příznaky hypoglikémie pociťujete, zakousněte si nějaké ovoce nebo se napijte  slazeného nápoje.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..