Jak se vyhnout poškození displeje mobilu? Řešením je tvrzené sklo

Jak se vyhnout poškození displeje mobilu? Řešením je tvrzené sklo

Snad každý z nás to někdy zažil. Stačí chvíle nepozornosti nebo nešikovnost na sjezdovce a telefon, za který jsme zaplatili dost peněz, padá k zemi. Situace, která mnohdy vyžaduje návštěvu servisu, ale může častěji končit bez poškození. Pomoci může tvrzené sklo, jež vás vyjde na zlomek toho, co zaplatíte za drahou výměnu displeje mobilu.

Tvrzená skla pro mobily si díky svým vlastnostem získala mezi spotřebiteli velkou oblibu a začala vytlačovat dříve používané ochranné fólie, které nedokázaly displej mobilního telefonu ochránit tak dobře. Důvodem je nižší tvrdost, která u fólií dosahuje pouze 3-4H na Mohsově stupnici.

Ochranná skla se naopak mohou běžně pyšnit hodnotou 9H. Ani samotná tvrdost ale není jediným parametrem, který byste měli při nákupu sledovat. Mezi ty další patří například materiál použitý při výrobě, jeho zpracování nebo také finální úpravy tvrzeného skla.

I když jsou tvrzená skla ve většině případů vyráběna v Číně, jejich kvalita značně závisí na vstupních materiálech. K výrobě těch kvalitnějších se používá například značkové sklo z Japonska nebo Jižní Koreje.

A jak kvalitní zpracování poznat? V první řadě musí všechny výřezy, které tvrzené sklo má, maximálně kopírovat části, jež na mobilu obklopují (mikrofon, reproduktor, tlačítka, …). Nenechte se ale zmást o něco menším celkovým rozměrem skla. To je proto, aby se ochranné sklo nezačalo brzy “odlepovat”, pokud byste se jenom o milimetr netrefili při jeho aplikaci a mírně by přesahovalo.

Dále je důležité, aby tvrzené ochranné sklo disponovalo minimálně tzv. 2.5D úpravou hran, což značí lehké zaoblení skla po celém obvodu. Skla s touto úpravou zvyšují komfort při používání a rozdíl oproti sklu bez ní poznáte ihned. Můžete si také být jisti, že výrobce, pokud sklo touto úpravou vybavil, vás o tom bude informovat na obale.

Nakupujte tvrzená skla, která kromě výše zmíněných vlastností nabízejí také citlivý dotyk, oleofobickou vrstvu proti otiskům prstů a vysokou průhlednost.

Odpovědi na další časté otázky, které si před nákupem pokládáte, si můžete přečíst v tomto článku na webových stránkách www.dotekomanie.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..