Jak se vyrobí bambule?

Jak se vyrobí bambule?

Jak se vyrobí bambule?

Přestože to tak nevypadá, je to v podstatě snadné. Stačí Vám k tomu jen příze požadované barvy a sadu bambulkovače (ty koupíte v kamenné či internetové švadlence, kde se prodávají věci na pletení či háčkování, nebo v obchůdku, který prodává zboží pro tvoření).

Postup:

  • Přiložte k sobě vždy 2 a 2 dílky bambulkovače. Začátek příze vsuňte mezi první dva dílky a začněte obmotávat kolem dokola. Od středu doprava, jakmile dojedete nakonec, tak zase zprava doleva, a zase zleva doprava a takhle pořád dokola, až dokud nebude mít bambule požadovanou velikost. Ta se také odvíjí od toho, jak mohutná bude příze. Čím mohutnější příze, tím větší bambule, to samé platí, když uděláte hodně vrstev.
  • Jakmile obmotáme první dva dílky, tedy půlku bambule, zastřihneme (konec nechte trochu delší) a stejným postupem obmotáme druhé dva dílky.
  • Až budete mít hotovo, přiložte oba páry bambulkovače k sobě a spojte, to je snadné, jen do sebe zasunete takové pacičky, které na sobě dílky mají, a máte spojeno.
  • Teď si vezmete ostré nůžky, pokud možno úzké a obmotanou přízi prostřihněte v místě, kde je obmotaná na vrchní straně, tudíž ne, tam kde jsou spojeny bambulkovače, ale na okraji. Prostřihnutím Vám vzniknou na okraji bambulkovače střapce, což je základ pro bambuli.
  • Když máte prostřižené obě půlky, opatrně zatáhněte za oba páry bambulkovače, aby se uprostřed utvořil otvor, ale nesmíte zatáhnout moc, aby se to celé nerozpadlo, skutečně jen tolik, aby tam byla mezera zhruba 1 cm.
  • Odstřihněte si delší kus příze, obmotejte ho kolem středu bambule, který Vám vznikl roztažením bambulkovače, svažte a důkladně zauzlujte. Když máte hotový uzel, stáhněte dílky dolů.

Bambule je tímto hotová. Jak už jsem psala, velikost záleží na síle příze i tom, jakou vrstvu namotáte. Bambulkovače se dají sehnat v různých velikostech. Stačí jen koupit a tvořit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.