Jak se zbavit žmolků z oblečení?

Jak se zbavit žmolků z oblečení?

Jak se zbavit žmolků z oblečení?

Bez ohledu na to, jestli jde o nové či staré oblečení, žmolky se můžou objevit na čemkoliv. Koupili jste si nový svetr, tričko nebo kalhoty a už po pár praních jsou na nich nepříliš lichotivě vypadající žmolečky? Není třeba se stresovat, na vše se dá vyzrát. Když se dílo podaří, dají se zachránit i ty části oblečení, o kterých už jste si mysleli, že se s nimi budete muset rozloučit.


Správné prostředky

Největší roli hraje samozřejmě správně zvolený prací prostředek. Musíte vždy zvolit takový, který je přímo určený pro každý typ oblečení. V dnešní době to není žádný problém, neboť v obchodech se dá sehnat spousta druhů pracích prášků, tekutých gelů na bílé či barevné prádlo, na vlnu a jemné prádlo, na černé oblečení a další. Vždy nakupujte podle toho, co právě budete prát. Díky tomu se nebudou tkaniny tolik namáhat a zachová se zářivá barva. Pokud perete v pračce, nastavte jí na program pro šetrné praní. Rozhodnete-li se prát třeba svetry v ruce, neždímejte je, nebo je budete mít vytahané. Vždy z nich nechte vodu okapat.

Sušení prádla

Pověsit prádlo na přímé slunce, nebo ho rozložit na rozpálený radiátor je sice rychlé a velice oblíbené řešení, avšak Vašemu prádlu příliš neprospěje. Zvolte nějaké šetrnější řešení, ať Vaše oblečení zůstane měkké, krásné a jemné. Co také není moc dobré, je věšet čerstvě vyprané prádlo na ramínko, zejména svetrům by to mohlo uškodit, budou mít vytlačená ramena a zbytečně se Vám vytáhnou.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..