Jak si snadno vybělit zuby svépomocí?

Jak si snadno vybělit zuby svépomocí?

Jak si snadno vybělit zuby svépomocí?

Pokud nechcete hned utíkat ke specialistovi na bělení zubů, zkuste na svých zubech zapracovat doma. Máte je nepříjemně zbarvené od cigaret, kávy či od červeného vína? Zkuste pár rad posbíraných od našich babiček. Nesmíte však zapomenout, že přirozená a správná barva zubů je lehce nažloutlá, když jsou zuby zářivě bílé, je to naopak známka, že tělu něco chybí.

Pomeranče a jejich kůra

Nejsou jen oblíbeným ovocem ke konzumaci či k provonění různých moučníků při pečení. Pomerančová kůra skvěle zbavuje zuby nežádoucích mikroorganismů. Stačí pomeranč oloupat a slupkou si jednou za týden jemně třít zuby. Slupka obsahuje vápník a vitamin C, které se o likvidaci zaručeně postarají. Pak jen stačí zuby řádně opláchnout obyčejnou vlažnou vodou. Za pár týdnu se dostaví pozitivní výsledky a se svými zuby budete opět spokojeni. Nikdy nepoužívejte hned po použití pomerančové kůry zubní pastu, vždy vyčkejte aspoň hodinku, neboť by se mohly zuby naopak poškodit.


Jedlá soda

Používáme jí zejména při problémech s trávením, avšak skvěle funguje i na zažloutlé zuby například od cigaret. Spousta lidí jí na čištění zubů a jejich vybělení čas od času použije, ale nemělo by to být moc často, protože jedlá soda může svým abrazivním účinkem vážně poškodit zubní sklovinu. Pokud se i přesto rozhodnete aplikovat jedlou sodu na své zuby, pak to dělejte opatrně a pokud možno jen tak jednou za týden (lépe za dva týdny). Hlavní je si opravdu velmi důkladně od sody vypláchnout celá ústa.

Existují však i přírodní likvidátory zubních bakterií, schopné zuby vybělit bez zbytečné chemie. Zkuste třeba jablka či mrkev, mezi další přirozené čističe patří okurka, květák, hruška či celer. Díky těmto potravinám se totiž zvyšuje produkce našich slin, a ty pak spolu s obsaženou vlákninou působí příznivě na naše zuby.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.