Jak si udržet skvělý vztah?

Jak si udržet skvělý vztah?

Jak si udržet skvělý vztah?

Samozřejmě, žádný vztah není dokonalý po celou dobu jeho trvání. Ale zdravý vztah je takový, ve kterém se partneři cítí dobře po většinu jeho času. To samozřejmě vyžaduje trpělivost a ochotu se snažit.

Zde je pár tipů, jak takový zdravý vztah neustále budovat:

  • Mějte rádi sami sebe

Pokud budete spokojeni sami se sebou, znamená to, že budete i více šťastným a spokojeným partnerem.

  • Komunikujte

Snažte se s partnerem mluvit o svých pocitech. Ptejte se ho, a hlavně – poslouchejte jeho odpovědi. Pokud vás partner něčím naštve – řekněte to a nečekejte, až bude partner zjišťovat, co se s vámi děje. Komunikace prohlubuje vaši důvěru a váš vztah tak činí silnějším. Ale samozřejmě nemluvte pouze o tom, co vás trápí, dejte partnerovi vědět i o tom, že vás činí šťastnou!


  • Hlavně upřímně

Komunikace funguje samozřejmě pouze v případě, že jste jeden ke druhému upřímní. Vždy říkejte pravdu o tom, co děláte, co cítíte a hlavě – co si myslíte. Protože pouze čestnost a upřímnost vytváří důvěru.

  • Dopřejte si vzájemný prostor

Je pěkné, když spolu partneři tráví volná čas, nicméně – trávit společně všechen volný čas je nezdravé. Dopřejte jeden druhému někdy také chvilku na jeho přátele, na jeho program a hlavně – na jeho odreagování. Prostě chvilky mimo vztah, které jej utuží ještě více.

  • Respektujte partnerům názor

Nikdy se vám nestane, že by s vámi kdokoli – a to dokonce i partner souhlasil úplně ve všem. I když se stane, že má partner na určitou věc jiný názor, není dobré se s ním hádat a ten svůj názor nad jeho prosazovat. Zamyslete se nad tím, co říká, a někdy souhlaste i s nesouhlasem.

  • Mluvte o sexu

V sexuální oblasti byste měli být naprosto upřímní a otevření. Pokud se partnerovi svěříte s tím, co se vám líbí – nebo naopak nelíbí, zlepší to nejenom vaše souznění v posteli, ale také v celém vztahu – a to se přeci vyplatí!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..