Jak si uspořádat ložnici a šatnu, abyste doma měli pořádek a místo pro odkládání oděvů a dalších věcí?

Jak si uspořádat ložnici a šatnu, abyste doma měli pořádek a místo pro odkládání oděvů a dalších věcí?
Jak si uspořádat ložnici a šatnu, abyste doma měli pořádek a místo pro odkládání oděvů a dalších věcí?

Ne vždy doma stačí, když si do místností pořídíte větší množství skříní a poliček. Ani tak se vám do nich nemusejí vejít všechny věci, zejména oblečení. Často to bývá zkrátka proto, že skříně nejsou vhodně rozčleněné. Máte v nich pak zbytečný nepořádek, oděvy jsou zmuchlané a musíte je znovu žehlit před tím, než si je můžete vzít na sebe. Co dělat, abyste si doma udělali maximální prostor pro odkládání oblečení a dalších předmětů, aniž by bylo zapotřebí dokupovat neustále nové skříně?

Použijte organizéry

Velké skříně leckdy mívají málo vnitřních poliček a přihrádek. Vše se pak kupí na jednu hromadu a vzniká nepřehledná změť oblečení, v níž je problémem se vůbec zorientovat. Přitom stačí jednoduchá pomůcka, díky níž budete mít rázem ve skříni přehled a pořádek. Poslouží k tomu speciální organizér. Ten zavěsíte na poutko, suchý zip, případně na tyč, jež běžně slouží na ramínka. Organizér má větší množství přihrádek, do nichž si pak už velmi snadno složíte trička, mikiny, spodní prádlo, případně třeba lůžkoviny, které zrovna nepoužíváte.

Moderní organizéry do šatních skříní se vyrábějí z lehkých materiálů. Obvykle jde o netkanou textilní látku. Proto jsou pak lehoučké, takže s jejich instalací do šatny či skříně rozhodně nebudete mít problém, nemusíte být nějakými siláky a zručnými kutily.

Cena, za niž se dá obyčejný organizér pořídit, vás rozhodně příjemně překvapí. Nejlevnější modely se dají pořídit už za zhruba 200 – 300 Kč, takže se nejedná o žádnou nákladnou investici, na kterou by bylo nutné speciálně šetřit, než si tuto pomůcku budete moci dovolit. Při vhodném používání, kdy například do organizéru nebudete dávat příliš těžká břemena, vám materiál vydrží dlouhá léta bez nutnosti výměny.

Vestavěný nábytek

Bydlíte-li v malé domácnosti, která má navíc netypické rozměry a tvary stěn, což je příklad zejména podkrovních bytových jednotek, je určitě na místě zvážit volbu nábytku na míru. Klasické skříně se totiž nemusejí vejít až ke stěnám a zabírají zbytečně moc místa. Vestavěný nábytek se dá vytvarovat dle stěn, přičemž pak poskytne minimálně stejně místa jako běžná volně stojící skříň či komoda. Navíc pak pokoj působí kompaktněji, tudíž i příjemněji.

Postel s úložným prostorem nahradí celou skříň

Pro odkládání nevyužívaných věcí nemusíte používat pouze skříně a poličky. Zvažte, zda není vhodné si koupit postel s úložným prostorem. Do něj totiž zasunete spoustu věcí – deky, povlečení, ale třeba i dětské hračky, nářadí apod. Rázem se vám uvolní prostor ve skříních, takže se vám posléze nebudou věci hromadit po pokojích, kde by vznikl nevzhledný nepořádek. Postele s úložným prostorem jsou dobrým řešením pro malé domácnosti.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..