Jak si uspořádat šatnu a ložnici, aby se vám do místností vešlo co nejvíce oblečení?


Jak si uspořádat šatnu a ložnici, aby se vám do místností vešlo co nejvíce oblečení?

Zejména v malých bytech musíte jako majitelé či nájemníci mnohdy řešit nedostatek prostoru. Kam ale dát veškeré oblečení, lůžkoviny a další předměty, aby se vám neválely po pokojích, potažmo nebyly nepřehledně naházené na kopu ve skříních? Využít lze různé moderní vychytávky.

Organizér do skříně

Velmi zajímavé řešení představuje kupříkladu organizér, který se dá umístit přímo do skříně. Díky němu se vám výrazně zvětší odkládací plocha. Do jisté míry nahradí klasické poličky. Jde většinou o prvek z lehkého materiálu, kupříkladu ze 100% polypropylenové netkané textilie. Organizér snadno pomocí suchého zipu upevníte k šatní tyči. Do jeho přihrádek pak naskládáte spoustu oblečení, aniž byste si v něm udělali nepořádek. Díky organizéru navíc veškeré uložené prádlo bude dokonale složené, takže jej pak nemusíte zdlouhavě žehlit, než jej budete moci použít. Organizéry nejsou ani nijak drahou záležitostí, ve vybraných obchodech a eshopech je pořídíte v cenách už kolem 200 – 300 Kč za kus.

Vestavěný nábytek

V malých šatnách a ložnicích se rozhodně vyplatí investovat do vestavěného nábytku. V pokoji pak nevzniknou zbytečné mezery mezi zdmi a nábytkem, takže celý prostor maximálně využijete, aniž by to bylo na úkor průchozího místa. Vestavěné skříně a šatny se perfektně hodí třeba do podkrovních bytů, kam se klasické volně stojící skříně nemusejí vůbec vejít, potažmo je musíte dát daleko od šikmých stěn.

Postele s úložným prostorem

V menších ložnicích rozhodně vsaďte na postel, která má uvnitř úložný prostor. Do něj pak snadno uskladníte nepoužívané lůžkoviny, ale třeba také oblečení, hračky pro děti apod. Rázem tak nebudete muset počítat se skříní, jež by zabírala další místo v pokoji a opticky by zmenšila užitný prostor.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..