Jak si vybrat hodinky?


Jak si vybrat hodinky?

Hodinky dnes nejsou nezbytnost. Místo nich nás o času informují naše chytré telefony. Když si je chceme koupit, o to více si vybíráme. Levné nekvalitní hodinky dnes téměř postrádají smysl.

Hned na začátku si pokládáme následující otázky?

· Pořizujeme hodinky pro nás, nebo je kupujeme pro někoho?

· Budou pro muže, ženu, nebo pro dítě (pro holčičku, pro kluka)?

· Chceme hodinky digitální ev. analogové?

· Vybíráme klasické hodinky, hodinky s přidanými funkcemi, nebo tzv. chytré hodinky?

· Jaké parametry pokládáme při výběru důležité (značka, cena, přesnost, některé speciální funkce apod.)?

Moderní pánské hodinky

Hodinky pro muže se dnes člení obvykle do třech kategorií. Ty pro starou školu, prostě pro muže nad 65 let, kteří z času na čas potřebují své staré hodinky vyměnit za nové. Nechtějí je mít chytřejší ani komplikovanější než doposud. Pak je tady skupina mužů, která si pořizuje hodinky jako součást své image a stylu. Potrpí si na značku, bývají připraveni za hodinky utratit skutečně hodně peněz. Tato skupina mužů vyhledává i různé přidané funkce – radiové řízení času, vodotěsnost apod. Nakonec jsou tady muži digitální generace, kteří hledají především chytré hodinky s mnoha sportovními či jinými funkcemi.

Moderní dámské hodinky

Mezi ženami převažují ty, které si dnes hodinky pořizují podle jejich vzhledu. Nosí je jako šperk, a to bez ohledu na své postavení. To pak rozhoduje o výběru značky a cenové třídy hodinek. Design je hlavní důvod, proč si ty které hodinky ženy vyberou. Druhou, i když výrazně menší skupinou, jsou aktivní sportující ženy se zájmem o chytré hodinky podporující jejich sportovní aktivity.

Moderní dětské hodinky

Děti hodinky nevnímají jako přežitek. Budou pro ně další hračkou. Dětem se hodinky pořizují z důvodu, že jim ještě nechceme dát do ruky mobilní telefon. Také proto, že si přejeme, aby se s veličinou, kterou je čas, sžily. A proto je nejlepší dát jim na ruku hodinky. Děti milují roztomilý i veselý design, optimálně s jejich oblíbenými hrdiny. Hodinky by ale měly být odolné, nejlépe rovněž voděodolné.

Čeho bychom si měli při výběru hodinek všímat?

Důležitým prvním dojmem z hodinek je jejich kvalita zpracování. Čím luxusnější a dražší hodinky, tím je jejich zpracování kvalitnější. O kvalitě vypovídá materiál pouzdra hodinek, náramku i hodinového sklíčka. Nejkvalitnější hodinky se vyrábí z titanu, z platiny, či dokonce ze zlata. Barevné kovy, jako mosaz a měď, jsou spíše módní záležitostí. Řemínek může být z kvalitního kovu i z kůže. Hodinkové sklíčko musí být odolné poškrábání a rovněž zabraňovat odleskům na slunci.

Tradičně se kvalita hodinek posuzuje podle jejich přesnosti. Existují dokonce modely, které se zpozdí o pouhou jednu sekundu za jeden milion let. Běžné hodinky by se neměly zpožďovat o více než půl sekundy denně.

Srdcem hodinek je hodinový strojek. Dnes se nejčastěji používá quartzový (ručičky posouvá elektromotorek na baterii). Do módy se ale opět vrací tradiční mechanické strojky, které je nutné fyzicky natáhnout. Ty nejlepší lze jedním natažením uvést do běhu až na dva týdny. Od strojku závisí přesnost hodinek i jejich výdrž.

Obvyklým požadavkem na hodinky je jejich vodotěsnost. Hodinky do 30 m odolají stříkající vodě a dešti. Ty do 50 metrů si můžete vzít do sprchy. V hodinkách vodotěsných do 100 metrů se lze koupat a dokonce potápět.

S výběrem hodinek vám pomůže především kvalitní e-shop

Moderní doba nám dala e-shopy se svým parametrickým vyhledáváním. Takovým je i e-shop s luxusními hodinkami Helveti.cz. Nabízí dámské a pánské hodinky s detailním vyhledáváním podle jednotlivých parametrů. Díky němu snadno najdete i ten nejmenší detail, který na hodinkách očekáváte. Nabízí společenské, sportovní, outdoorové, potápěčské, letecké, vojenské i chytré hodinky. V sortimentu Helveti najdete prestižní švýcarské, německé a japonské hodinky.

 
51Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..