Jak si vybrat jazykovou školu?

Jak si vybrat jazykovou školu?

Jak si vybrat jazykovou školu?

Nový rok už máme v plném proudu. Školáci si převzali svá vysvědčení a taky pomaturitní studium angličtiny a němčiny v naší jazykovce PELICAN se přehouplo do druhého pololetí.

Že jsi celý leden tak trochu zaspal – a do letošního předsevzetí naučit se nový jazyk se teprve vrháš? Pak pro Tebe máme skvělou zprávu! V pomaturitním studiu i v klasických jazykových kurzech na naší škole jsou pro Tebe ještě pořád otevřené dveře.

A aby ses už víc nemohl vymlouvat na to, že nevíš, pro kterou jazykovku se rozhodnout, máme pro Tebe dnes pár tipů a rad, které ti poradí s tím, jak si vhodnou jazykovou školu přímo pro Tebe zvolit.

Jak se neztratit a mezi množstvím jazykovek si vybrat tu správnou? Pojďme rovnou na to!

Jak si vybrat jazykovou školu?

Důležitý je průzkum

Kvalitu jazykové školy snadno zjistíš, když do internetového vyhledávače zadáš jméno školy. Při svém průzkumu se nezapomeň zaměřit třeba na to, jak dlouhou má škola a její jazykové kurzy tradici. Možná se to na první pohled může zdát jako nedůležitá informace, nicméně, kvalita školy, která na trhu působí deset, patnáct let, bude s největší pravděpodobností vyšší než škola, která vznikla teprve nedávno.

O škole Ti taky hodně řekne to, jestli se věnuje taky dalším aktivitám, a to nad rámec poskytování běžných kurzů (klasické jazykové kurzy, pomaturitní studium, firemní kurzy pro firmy atd.).

Je škola zapojená do nějakých vzdělávacích projektů či programů? Vykazuje publikační činnost nebo třeba získala v minulé době nějaká ocenění? Tohle vše Ti napoví, jestli v jazykovce potkáš opravdové odborníky, kteří skutečně vědí, co dělají.

Ujasni si, co chceš

Předtím než se pustíš do hledání jazykovky, měl bys vědět, jaký kurz hledáš a co přesně od něj očekáváš. Jsi teprve na začátku a potřebuješ základ jazyka, potřebuješ se připravit na jazykovou zkoušku nebo si potřebuješ vybrousit mluvený projev v konverzačních lekcích?  Máš možnost chodit do kurzu pravidelně, potřebuješ individuální přístup nebo si chceš udržet status studenta a hledáš tedy spíše pomaturitní studium?


Když si na tyto otázky odpovíš, bude Ti jasné, co od kurzu potřebuješ – a třeba Ti dojde, že klasický kurz pro Tebe není to pravé. Důležité proto je ověřit si, co která jazykovka přesně nabízí a zvolit si takovou podobu výuky, která Ti bude nejvíce vyhovovat. Pokud tuto informaci nenajdeš na webovkách školy, neboj se telefonátu – a zjistit si podrobně, co přesně jazyková škola nabízí.

Jak si vybrat jazykovou školu?

Prozkoumej webovky školy

Jsou to právě webové stránky, které Ti můžou o jazykovce mnohé prozradit. Věř, že každá kvalitní jazykovka si dá na své webové prezentaci záležet. Je důležité, aby byl web přehledný, abys tam našel veškeré potřebné informace. Samozřejmě by neměly chybět kontakty na školu a taky třeba obchodní podmínky školy.

Zjisti si reference

Pravděpodobně nejspolehlivější zdroj informací získáš jistojistě – od koho jiného – než od bývalých (či současných) studentů dané školy. Sama škola se totiž samozřejmě může vychválit až do nebes, věř ale, že pokud by poskytovala špatné služby, na referencích od studentů školy se to jistojistě projeví.

A neměj strach, vůbec to neznamená, že bys měl číhat na studenty před školou (či před prací na ty, kteří navštěvují firemní vzdělávání), odchytávat je a ptát se jich na reference osobně.

Naštěstí existují stránky jako je Google nebo Jazykovky.cz – kde reference na vybranou jazykovku jistě najdeš. Jsou navíc pojištěné proti tomu, aby na nich škola mohla podobu svých recenzí jakýmkoliv způsobem ovlivňovat.

Jak si vybrat jazykovou školu?

Zajdi se do školy podívat

Pokud Ti záleží na tom, aby sis vybral opravdu dobře, určitě si najdi čas na to, abys školu osobně navštívil. Jestliže se pro ni rozhodneš, budeš v ní pravděpodobně trávit několik hodin v týdnu, a měl by ses proto ujistit, že se budeš v prostorách jazykovky cítit dobře. Jak vypadají učebny? Najdeš tam kuchyňku, ve které si před náročnou lekcí budeš moct připravit dobrou kávu?

Ať už je Tvou motivací pro studium jazyka cokoliv, výběr jazykovky bys rozhodně neměl podcenit. Čas, který věnuješ průzkumu se Ti mnohonásobně vrátí tím, že budeš studovat ve škole, ve které se budeš cítit příjemně – s kvalitním lektorem a za tomu odpovídající cenu.

A co je při výběru jazykovky důležité pro Tebe?

Tvůj PELICAN

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..