Jak si vybrat svatebního fotografa?

Jak si vybrat svatebního fotografa?
Jak si vybrat svatebního fotografa?

Svatba se koná obvykle jednou za život a každý z nás si přeje, aby jeho významný den byl perfektní. Vzpomínky na svatební den Vám zajistí profesionální svatební fotograf. Je vcelku jasné, že pokud necháte focení svatebního obřadu, svatební hostiny, rodiny a svatebních hostů jen na přátelích, kteří jsou vybaveni mobilem, nebo v lepším případě zrcadlovkou, není dobrý výsledek focení nikdy zaručen. Je to samozřejmě dáno technikou, zkušenostmi, specializací a v neposlední řadě i následnou post-produkcí, tedy úpravou snímků po svatbě.

Jak probíhá svatební focení?

Profesionální svatební fotograf je člověk, který se s Vámi spojí před svatbou. Prodiskutuje s Vámi plány, očekávání, celkové vyznění svatby. Pobavíte se o Vámi preferovaném stylu focení, harmonogramu, významných hostech na svatbě a o všem, co by podle Vašeho přání mělo být zaznamenáno.

Většinou profesionální svatební fotograf zachytí přípravy nevěsty a ženicha. Dále se fotí samotný svatební obřad a následuje focení, tzv. pózovačka. Fotograf se věnuje nejprve svatebním hostům, aby se nerozprchli. Dále pak fotí svatební pózy nevěsty a ženicha. Fotí se proslovy, krájení svatebního dortu a zábava.

Záleží na tom, jaký balíček z nabídky si zvolíte. Zda se rozhodnete pro focení celý den, focení půl dne, nebo jen focení samotného obřadu.

Po svatbě fotograf na snímcích provede základní technické úpravy a většinou elektronicky Vám předá výsledek.

A jak si tedy svatebního fotografa vybrat?

Důležité je, aby se Vám se svatebním fotografem dobře komunikovalo. Většinou se jedná o profesionála, který už nějakou tu svatbu viděl a nafotil. Ví, jak obvykle probíhá svatební den, jaké nástrahy na nevěstu a ženicha čekají, jaký je obvyklý průběh svatebního dne. Dobrý svatební fotograf je tam pro Vás, poradí Vám a pomůže Vám ve chváli, kdy jej nejvíce potřebujete.

Musíte se také rozhodnout pro styl svatebních fotografií, který se Vám nejvíce líbí. Fotografové fotí různě a styl práce bývá jejich uměleckým podpisem na konečném výsledku.

Není tak důležité, kolik fotografií Vám fotograf nakonec předá. Informujte se samozřejmě, kolik výstupů a v jaké formě od něj po svatbě získáte. Nemyslete si však, že více vždy znamená lépe. Důležité je zachycení emocí a jedinečných okamžiků. Nehledejte tedy jen podle parametrů jako svatební fotograf Praha cena, nebo jen kdo má kdy volné termíny. Zaměřte se I na přidanou hodnotu, kterou Vám ten či onen fotograf přináší. Jednoduše řečeno, nejde jen o to, kde se dá sehnat svatební fotograf Praha levně.

Profesionální svatební fotograf Jan Těžký, který byl zároveň letos vyhlášen v Paříži jako nejlepší svatební fotograf nám na naši otázku, jak si svatebního fotografa vybrat odpověděl: “Nejlepší svatební fotograf je ten, který zachytí jedinečné emoce Vašeho výjimečného dne.”

Nejkrásnější svatba bude ta Vaše

Svatební focení je samozřejmě jen třešničkou na dortu Vašeho výjimečného dne. Krásné jsou svatby v okolí Prahy pro blízký kontakt s přírodou. Mimo Prahu není tolik turistů a cizích lidí  a svatba může proběhnout v opravdu intimní atmosféře. Svatební fotografie pak budou zvláště krásné. Trendem je svatba v opraveném mlýnu, nebo svatba stodola.

Svatby v Praze jsou také hezké. Praha má celkově velkou výhodu v perfektní infrastruktuře. Je tady spousta kostelů, restaurací, hotelů. V Praze není problém sehnat kvalitní služby včetně cateringu, květin, hudby atd. Svatební fotografie v prostředí pražských ulic mají jistě své kouzlo. Pro svatbu v Praze mluví také skvělá dopravní dostupnost, kterou ocení zejména Vaši mimopražští svatební hosté, kteří se na svatbu budou moci snadnou dostávat běžnou dopravou. Navíc odpadnou i náklady na jejich ubytování v hotelu mimo Prahu.

Ať si vyberete jakoukoli lokalitu pro svoji svatbu, nezapomeňte si vybrat dobrého svatebního fotografa, aby Vaše vzpomínky zůstaly zachovány.

Za náš server Vám přejeme hodně štěstí na společné cestě životem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..