Jak si vybrat ty správné zimní boty?

Jak si vybrat ty správné zimní boty?

Pokud příliš nevycházíte ven, zimu můžete teoreticky přežít i v teniskách. Na nákup a občasné pobíhání po úřadech většinou stačí. Riskujete však nejen prochladnutí, ale v horším případě si tak zdevastujete svou letní obuv.

Proto byste si měli koupit na zimu správné obutí, které vás ochrání před všemi nešvary počasí, co vás mohou v tomto ročním období potkat.

Vhodný materiál je zásadní

Zimní obuv může vypadat různě, nicméně jedno by měly mít všechny typy bot stejné, a sice nepromokavost. V našich zeměpisných šířkách se člověk v zimě plahočí spíše blátem než sněhovými závěji, ovšem i na ty občas můžete narazit. A sníh je samozřejmě také mokrý. Abyste nepromokli a následně pořádně nepromrzli, je nezbytné mít zimní boty z nepromokavého materiálu.

Zároveň by se však mělo jednat o materiál s dostatečně kvalitní tepelnou izolací. Tu dokážete ocenit během mínusových teplot nejen v nížinách, ale hlavně během toulek po horách. Máte-li v oblibě horskou turistiku, bez kvalitních nepromokavých a dobře izolovaných bot se neobejdete. Ideální je pravá poctivá kůže, ovšem i boty z goretexu jsou vhodné.

Kupujte pouze prodyšné modely

Zimní boty dámsképánské zimní boty i boty pro děti by měly být jednoznačně prodyšné. Z laického pohledu se to zdá sice jako nesmysl, ovšem opak je pravdou. Nic není horšího než zapařená a upocená noha v mrazivém podnebí. Takto se dá nejen snadno přijít k nějakému ekzému, ale také k pořádnému nachlazení.

Vyplatí se kupovat v e-shopu?

V tomto případě není odpověď jednoznačná. U dospělých by to zas tolik vadit nemělo. Těm se velikost nohy už měnit nebude, takže stačí vybrat jen odpovídající model a velikost obuvi. Problém je, že rozměry udávané jedním výrobcem nemusí úplně odpovídat rozměrům výrobce jiného. Proto je dobré buďto kupovat boty jen u jedné firmy nebo si raději dojít na prodejnu.

Dětské zimní boty je však lepší vždy kupovat přímo u obchodníka, aby je bylo možné rovnou vyzkoušet. Děti rostou jako z vody, stejně tak i jejich nohy. A zvláště zimní boty musí dokonale sedět.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..