Jak si vyrobit velikonoční věnec?

Jak si vyrobit velikonoční věnec?

Jak si vyrobit velikonoční věnec?

Vánoční svátky utekly jako voda, a na řadě jsou teď v příštích měsících velikonoce. Stejně jako je pro vánoce typická výzdoba (stromek, světýlka, ozdoby a další), tak i pro velikonoce – kraslice, velikonoční ozdoby (kuřátka, králíčci), pečený beránek a další. Spoustu ozdob si však můžeme vyrobit i doma, což je v poslední době velmi moderní a oblíbené. Pokud jste jen trochu šikovní, vyrobte si sami svůj vlastní velikonoční věnec. Pojďme na to?

Co budete potřebovat?

  • Lepící pistoli (nebo klasické lepidlo v plechovce, nejlépe Chemopren a malý štětec)
  • Základ pro kostru věnce (korpus či podložku ze slámy nebo polystyrénu)
  • Několik stuh (samozřejmě v barvách velikonoc)
  • Drátek či provázek na vázání (pokud možno univerzální barvy)
  • Chvojí z jehličnanů (jedle, smrk, borovice a další).
  • Různé kousky trávy, šišky, sušené květiny
  • Velikonoční dekorace – malá vajíčka (dřevěná, plastová), králíčci, kuřátka atd.
  • Zahradnické nůžky.

Říká se, že příprava je základ úspěchu a pokud se rozhodnete něco vyrobit, platí to dvojnásob, protože když Vám bude v průběhu práce něco chybět, skončíte dříve, než jste začali, proto je dobré si napsat seznam, abyste měli vše, co mít máte a teprve pak se pustili do práce.


Pro začátek si zahradnickými nůžkami nastříhejte větve na menší kusy, tak, aby se dali navázat na podložku. Sušené květiny můžete nastříkat nebo nechat vcelku.

Připravte si kulatou podložku (korpus) ze slámy, zapíchněte do něj vázací drát a obtočte po celém obvodu podložky. Kdo chce, může použít i polystyrénovou, ale sláma je sláma. Jakmile budete mít drát obtočený, dobře ho utáhněte a upevněte. Tím máme základ pro věnec. Drátek nestřihejte, protože budete drátovat i část dekorací. Vedle sebe budete na střídačku pokládat větvičky, sušené květiny, traviny a kolem dokola je obmotávat drátem, každý jednotlivý kus vždy přiložíte a obtočíte co nejvíc, aby držel na korpusu. Pokračujte kolem dokola, až bude celý korpus pokrytý a na konci drát obmotejte kolem korpusu dokola a konec drátu zapíchněte z druhé strany věnce, aby nebyl vidět.

Potom vezměte lepidlo či lepící pistoli a pusťte se do přilepování ozdob. Někdo ještě přes věnec dává stuhu, kterou různě obtočí kolem věnce mezi větvemi a květinami, a do ní poté zapichuje jednotlivé dekorace, ale není nutná. Stačí, když je přilepíte a hezky naaranžujete. Vždy se snažte, aby jste sladili jednotlivé barvy a pokud možno je pořizujte v jednom stylu, aby to bylo dokonalé. Výběr v obchodech je velký, takže je z čeho vybírat. Jakmile skončíte a všechny dekorace budou přilepené, nechte věnec aspoň 2 dny zaschnout na suchém místě.

Poté co zaschne, můžete ho použít jako dekoraci na stůl, nebo zavěsit na okno či dveře. Když ho budete chtít pověsit, přivažte opatrně mezi ozdobami a větvemi stuhu, kterou zauzlujete, na kterou věnec zavěsíte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.