Jak si zařídit nezapomenutelnou dovolenou autem ve vlastní režii?

Jak si zařídit nezapomenutelnou dovolenou autem ve vlastní režii?
Jak si zařídit nezapomenutelnou dovolenou autem ve vlastní režii?

Pohled na dovolenou se během pandemie radikálně změnil. Lidé už netouží po hromadných leteckých zájezdech či přeplněných hotelech. Snaží se najít destinace, které nejsou tak přeplněné. Pokud mají možnost, cestují mimo hlavní sezónu. Začínají více zajímat o to, kam a jak pojedou a co tam budou dělat. Pokud také přemýšlíte o dovolené ve vlastní režii, určitě vás organizace bude stát trošku více času, ale na druhou stranu si pak dni volna o to více užijete.

Vyberte si to správné místo

Na dovolenou nemusíte jezdit daleko. Jen se musíte doma dohodnout, zda chcete k moři, k jezeru, do hor…, nebo dokonce destinace střídat. Důležité také je, jak daleko jste ochotni dojet autem. Nezapomeňte, že pokud si vyberete vzdálenější cíl, můžete se někde po cestě zastavit na jednu nebo na dvě noci a tím si cestu rozdělit a poznat zase trochu jiný kraj. Berte vše s klidem a příliš se nehoňte. I kousek a za hranicemi v Rakousku nebo v Německu, Polsku i na Slovensku najdete parádní destinace.

Vyberte si ubytování podle sebe

Rozhodněte se také, kde chcete bydlet. V současné situaci je samozřejmě nejlepší nějaký apartmán nebo kemp. Případně vybírejte nějaký menší penzion, kde nebude tolik lidí. Nejlepší je ubytování hledat přes ubytovací portály, jako je Booking.com, Airbnb.com a další. Na Slovensku můžete využít třeba Megaubytovanie.sk. Díky vyhledávačům si snadno vyberete hotel penzion, místo v kempu, chatu, chalupu a další ubytovací zařízení. Při výběru si vždy pečlivě přečtěte recenze. Ty vám ušetří spoustu starostí!

Jak si zařídit nezapomenutelnou dovolenou autem ve vlastní režii?
Vyberte si takové ubytování, kde se nebudete tlačit v davu dalších návštěvníků. Zdroj: Unsplash.com

Udělejte vše pro svůj klid

Vždy si před odjezdem zjistěte, jak na tom daná země nebo dokonce region je, co se týče aktuálních nařízení a restrikcí kvůli koronaviru. Mějte s sebou raději do zásoby rouška i respirátory, kdyby se situace během vašeho pobytu změnila. Nezapomeňte si také vyřídit pojištění na dovolenou, pokud chcete být opravdu v klidu. Můžete ho bezpečně zařídit už online. Vybírejte takovou pojišťovnu, která vám k cestovnímu pojištění nabídne také 24hodinové asistenční služby.

Prozkoumejte cestu dopředu

Pokud jste zatím preferovali letecké zájezdy, dopředu si pořádně prostudujte cestu a všechny dopravní odlišnosti zemí, kterými budete projíždět. Zjistěte si, kdy a jak se platí poplatky za rychlostní cesty, aby vám domů nepřišla mastná pokuta. Některé dálniční známky si můžete koupit online dopředu, jiné si, bohužel, musíte koupit hned za hranicemi. Jinde, třeba v itálii, se platí poplatky průběžně v podobě mýta. Každá země má také jiná pravidla ohledně povinné výbavy. Zkontrolujte si proto, co všechno budete potřebovat.

Jak si zařídit nezapomenutelnou dovolenou autem ve vlastní režii?
Dobrou navigaci po cestě oceníte. Zdroj: Unsplash.com

Aby byla vaše cesta co nejklidnější, nainstalujte si do mobilu potřebné navigace. Google mapy jsou dobré, ale někdy budete potřebovat „konzultaci“ i další, kterou může být třeba Waze nebo Sygic. Při stahování si dejte pozor na nastavení. Můžete si totiž nastavit, zda se chcete vyhnout cestám 3. třídy, nebo placeným úsekům, případně, zda chcete po cestě použít trajekt, nebo ne. Toto všechno vám pomůže dojet rychleji a ve zdravi do cíle.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..