Jak sport prospívá kráse?

Jak sport prospívá kráse?

Jak sport prospívá kráse?

Říká se, že žena není šťastná, pokud se pravidelně nepohybuje. Cvičení vás udržuje ve formě a fit. Pro tu správnou kondici si stačí jen vybrat nejvhodnější variantu pohybu. Vybírejte vždy to, o čem si myslíte, že vás bude bavit a vydržíte u toho déle než dva dny.

Dřepy

Jestliže nemáte problémy s klouby, udělejte si každý den ráno aspoň 20 dřepů a přidejte ještě nakonec výskok. V počátku začněte s deseti dřepy denně, než si zvyknete, postupně přidávejte další, až se dostanete na těch 20.

Skákání přes švihadlo

Myslíte si, že skákání přes švihadlo je jen pro děti? Kdepak, zaskákejte si přes švihadlo 10 minut denně a uvidíte, jak zatočíte s přebytečnými kily. Navíc nemusíte hledat vhodné místo, skákat můžete kdekoliv.


Kliky

Rukama se zapřete tak, aby byly vaše dlaně na úrovni ramen. Nohy natáhněte a zapřete, lokty mějte při pohybu směrem dolů co nejvíce u těla a nechte je tam po celou dobu cvičení. Nevytáčejte lokty do stran. Pro začátek si dávejte 5 kliků každý den a postupně přidávejte den po dni, až kam budete mít chuť. Někomu pak stačí dvacet kliků za den, jiný si jich dá třeba padesát.

Plavání

Když plavete, působí na vaše tělo tlak vody stejně, jako kdybyste byli na lymfatické masáži, neboť se skvěle prokrví celá pokožka. Během plavání se navíc posílí břišní svalstvo a ruce. Nejlepšími styly jsou znak a prsa.

Jízda na kole

Při jízdě na kole si zrychlíte metabolismus a zároveň se vám lépe rozproudí krevní oběh. Jednou za týden (nejlépe o víkendu) si vyrazte do přírody, kde absolvujete aspoň dvouhodinovou projížďku na čerstvém vzduchu. Uvidíte, jak vás to nakopne a kolik tím načerpáte energie.

Výpady

Zůstaňte stát rovně s mírně rozkročenýma nohama. Jednou nohou vykročte vpřed, mírně poklekněte tak, aby koleno druhé nohy zůstalo kousek nad zemí. Zvedněte se nahoru, ukročte zpět do výchozí pozice. Stejný cvik (výpad) zopakujte s druhou nohou. Poté nohy střídejte po dobu 2 minut.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..