Jak správně rozmrazovat maso?

Jak správně rozmrazovat maso?

Jak správně rozmrazovat maso?

Když koupíte maso, často se stává, že ho nezpracujete všechno a zbytek si uložíte do mrazáku na jindy, někdo jen tak v sáčku, jiný ho uloží do mrazicí dózy. Jak ale docílit toho, aby si zachovalo nejen chuť, ale i šťavnatost? To právě záleží na vhodně zvoleném způsobu rozmrazování. Pokud se maso rozmrazí špatně, ztratí vše důležité.

Jakým způsobem rozmrazovat?

Lednice

Tou nejvhodnější a doporučenou metodou, kterou můžete pro rozmrazování použít je maso po vyndání z mrazáku strčit do lednice, kde se teplota pohybuje mezi 4 až 6°C. Je to sice zdlouhavější, protože to může trvat i několik hodin, ale maso zůstane v takovém stavu, v jakém jste ho dali zmrazit, neboť si zachová svou přirozenou strukturu. Dobré je, pokud se chystáte maso ráno připravovat, když si jej přendáte do ledničky už večer.

Studená voda

Pokud se rozhodnete rozmrazovat tímto způsobem, pak je důležité, aby bylo maso uzavřeno v sáčku, čímž se nebude tolik namáčet, zároveň je potřeba měnit vodu každých 30 minut. Nedoporučuje se používat k rozmrazení teplou vodu, neboť by mohlo maso během chvilky začít páchnout a nezbylo by Vám nic jiného než ho vyhodit.


Mikrovlnná trouba

To je sice nezvyklý, ale vcelku jednoduchý způsob. Ovšem maso nelze rozmrazit v každé mikrovlnce, kterou si pořídíte, musí být totiž vybavena systémem (funkcí) defrost, tedy rozmrazování. Vždy si musíte pečlivě přečíst nejen návod k mikrovlnné troubě, jak tuto funkci používat, ale musíte se také řídit pokyny, které vyznačil výrobce daného zmrazeného zboží na obalu.

Co je důležité?

  • Maso, jež se chystáte zmrazit, nakrájejte na takové porce, abyste je po rozmrazení mohli zpracovat najednou.
  • Zmrazujete-li svíčkovou či vepřovou panenku, nikdy jí nesmíte krájet na moc malé kousky, neboť by se tak do masa mohlo dostat hodně bakterií.
  • Potraviny, které jste rozmrazili, znovu nezmrazujte, mohlo by to být pro zdraví velmi škodlivé.

Poznámka: pokud si připravíte pokrm z masa, které bylo zmrazené, ale nezkonzumujete vše, nemusíte se bát a klidně zbytek zamrazit, protože jakmile projde tepelnou úpravou, nemůže již jeho opětovné zmrazení ohrozit Vaše zdraví.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.