Jak správně stříhat psovi drápky?

Jak správně stříhat psovi drápky?

Jak správně stříhat psovi drápky?

Mezi běžnou péči o našeho psího miláčka patří také kontrola a pravidelné stříhání drápků. Psí drápky můžeme přirovnat k našim nehtům, jsou stejně vyživovány a tím pádem dorůstají. Pokud si pes své drápky chůzí přirozeně neobrousí sám, musíme mu pomoci my. V tomto článku si povíme jak na to.

Jak správně stříhat psovi drápky?Vhodné nůžky

Pro správné a bezpečné zkrácení drápků budeme potřebovat speciální nůžkové kleště, které jsou k tomu určené. Nůžkové kleštně zakoupíte v chovatelských potřebách a investice do nic není velká.


Jak správně stříhat

  • Pejska si dobře uchopíme, menší plemena si můžeme i posadit na klín. Ideální je asistence eště jedné osoby, pokud se pes bojí, aby se neškubal.
  • Pokud má pes delší chlupy, tak je odtáhneme od drápku, bychom na něj dobře viděli.
  • Nůžkovými kleštěmi zastřihneme špičku drápku, který se stáčí dolů. Dáváme však dobrý pozor, abychom drápek nezastřihli až do lůžka. U světlých drápků je lůžko lépe viditelné. Pokud si tedy nejste jisti, kde lůžko začíná, zastřihujte drápek po malých kouscích a raději drápek dopilujte pilníkem.
  • Správně ostříhané drápky poznáte tak, že když pes stojí, drápky jsou těsně nad zemí, ale nedotýkají se jí.
  • Nezapomeňte zasztřihnout i pátý drápek.
  • Pokud by se stalo a drápek byste zastřihli moc a pejskovi by začala téct krev, pomocí obvazu a náplasti ránu ovažte, čímž zastavíte krvácení.
 
11Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..