Jak správně uvařit rýži


Jak správně uvařit rýži
Jak správně uvařit rýži

Rýže je velice zdravá a chutná potravina, kterou můžeme podávat slanou, nebo i sladkou. V tomto článku si popíšeme, jak ji správně uvařit.

Výběr rýže

Rýže jako taková má mnoho druhů. Rozhodně všechny stojí za zkoušku. Některé druhy jsou aromatičtější a chutnější, rozhodně neprohloupíte, když si dopřejete dražší druh rýže.

Jak správně uvařit rýžiPříprava

Rýži si můžete koupit buďto normální, nebo rovnou ve varných sáčcích. Oba druhy je dobré před samotným vařením důkladně propláchnout pod tekoucí, studenou vodou, aby se rýže zbavila nečistot.


Vaření

Rýži ve varných sáčcích stačí vložit do vařící osolené vody a vařit po dobu určenou na obalu. Poku máme rýži volnou, Nasypeme ji do kastrolu, zalijeme přibližně dvakrát takovým množstvím studené vody, než je rýže a přikryjeme pokličkou. Každý druh rýže se vaří jinak dlouho. Až je rýže hotová, přebytečnou vodu slijeme.

Tip na konec

Aby byla rýže chutnější, přidáme k ní do kastrolku oloupanou a přepůlenou cibuli. Pokud máte rýži rádi a vaříte ji často, poohlédněte se po speciálním hrnci, který je určený přímo na vaření rýže.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..