Jak správně zkombinovat sedačku s konferenčním stolkem pro pohodlné posezení?

Jak správně zkombinovat sedačku s konferenčním stolkem pro pohodlné posezení?
Jak správně zkombinovat sedačku s konferenčním stolkem pro pohodlné posezení?

Středem celého obývacího pokoje je sedací souprava. Trávíme na ní totiž velké množství času a je nejvýraznějším prvkem místnosti. Důležitým kusem nábytku je však v obýváku také konferenční stolek. Nejen, že dotváří celkový dojem tohoto pokoje, ale navíc se jedná také o velmi praktický kousek, který se hodí mít po ruce.

Nejlepší sedací souprava

Velikost sedací soupravy si každý musí vybrat dle svých požadavků a toho, jak moc velký komfort od pohovky požaduje. Důležité je však také vědět, jaký materiál potahu zvolit. Nabízí se hned několik různých řešení, každé z nich má svá pro a proti:

  • Kůže – působí luxusně, nabízí snadnou údržbu, a navíc je nadčasová. Ne pro každého je však tento materiál příjemný, protože při kontaktu se kůže lepí.
  • Ekokůže – na rozdíl od přírodní kůže nabízí jakékoliv barvy. Je prodyšná a pevná. Výhodou je nižší pořizovací cena, ovšem životnost je o něco nižší. Je to však skvělá alternativa pro ty, co nechtějí pravou kůži.
  • Mikrovlákno – připomíná semišovou useň, je snadné na údržbu a nabízí atraktivní vzhled.
  • Mikroplyš – jedná se o oblíbený materiál, má totiž vynikající užitné vlastnosti. Skládá se z pevného tkaného podkladu a nylonového horního vlasu.
  • Mikrofáze – výhodou je přívětivá cena a dobré vlastnosti. Jedná se o polyester, který je odolný proti nečistotám a snadno se čistí.
  • Žinylka – komfortní tkaný potahový materiál. Podklad tvoří z poloviny bavlna a z druhé poloviny PES. Do základu je vetkán bavlněný vlas.
Jak správně zkombinovat sedačku s konferenčním stolkem pro pohodlné posezení?
Zdroj obrázku: WorldWide / Shutterstock.com

Výška stolku je důležitá

Konferenční stolky slouží k odkládání různých věcí, například pohoštění, drobností a podobně. Je proto dobré znát ideální výšku, abyste věci mohli mít vždy při ruce. Výška stolku by se měla odvíjet od výšky pohovky. Záleží také na jejím sklonu a hloubce sedáku. Vždy proto při výběru konferenčního stolku myslete na to, jak se vám k němu bude vstávat z vaší sedačky. Obecným pravidlem je, že výška stolu by měla odpovídat výšce vašich kolenou při sezení na pohovce.










Dostatečná odkládací plocha

Konferenční stolek by většinou měl být spíše menší. Odkládají se na něj totiž pouze ovladače, brýle, knihy a podobné drobné věci, je proto zbytečné tímto nábytkem zabírat příliš mnoho prostoru. Odkládací plocha stolku by proto neměla být větší než 75 centimetrů. Díky tomu na sebe nepřitáhne příliš pozornosti a bude pouze decentním doplňkem interiéru.

Stylový doplněk

Stolek si můžete pořídit v mnoha různých provedeních. Ať už toužíte po něčem luxusním, moderním, či klasickém provedení. Nejčastěji je použitým materiálem dřevo, případně lakovaný kov nebo sklo. Nevšední konferenční stolky mohou být i z plastu, lakovaného hliníku či ohýbaného tvrzeného skla. Dřevěné stolky jsou klasikou, která snad nikdy neomrzí.

Sklo však může do interiéru vnést šmrnc, nehodí se však pro rodiny s dětmi. Plastové stolky nabízí minimalistické řešení a moderní vzhled, který bude skvělým doplňkem k jakékoliv pohovce. Vše pak můžete doplnit drobnostmi jako je prostírání či svíčky, tyto dekorace přidají vašemu obývacímu pokoji na příjemnosti.

Jak správně zkombinovat sedačku s konferenčním stolkem pro pohodlné posezení?
Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Nejvhodnější tvar

Co se bezpečnosti dětí týká, měli byste na ni myslet i při výběru tvaru konferenčního stolku. Někdy totiž nemusí být vhodné klasické obdélníkové stoly s ostrými hranami. Pokud tedy máte možnost, volte raději kulaté stolky, které jsou o něco bezpečnější. Na druhou stranu k rovným pohovkám se více hodí hranaté stolky, k zaoblenějším sedačkám pak můžete bez starostí volit i kulatý stolek.

Sedací soupravu byste vždy měli vybírat společně s konferenčním stolkem, aby spolu tento nábytek ladil. Díky tomu totiž dosáhnete jednotného vzhledu místnosti, díky čemuž váš pobyt v ní bude ještě příjemnější.

 



Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..