Jak udělat dýňovou marmeládu?

Jak udělat dýňovou marmeládu?

Jak udělat dýňovou marmeládu?

Receptydýně se v posledních letech těší velké oblibě, protože ve výsledku jsou proměněny ve spoustu lahodných, velmi chutných a většinou i snadno připravených pokrmů. Pokud Vás přepadne mlsná, zkuste ochutnat jeden z mnoha receptů, který uspokojí Vaše chuťové buňky. Tentokrát jsem vybrala skvělou marmeládu, jejíž příprava není nijak zvlášť náročná, ale výsledek stojí za to.


Co budete potřebovat?

  • 1 větší dýni Hokkaido
  • Kousek čerstvého zázvoru
  • 500 g želírovacího cukru
  • 1 velký pomeranč
  • 1 lžičku mletého hřebíčku
  • 1 lžičku mleté skořice

Dýni nejprve rozřízněte, lžíci vydlabejte semena, nakrájejte ji na plátky, aby se Vám lépe loupala. Jakmile všechny kousky oloupete, odvažte 1 kilo dužniny (může být samozřejmě o pár deka víc). Poté celé kilo nakrájejte na kostičky, dejte do hrnce a zalijte vodou. Té musí být tolik, aby byla hladina zhruba 2 – 3 centimetry nad dýní. Nechte vařit půl hodiny do měkka, občas promíchejte.

Jak bude dýně měkká, přisypte želírovací cukr (poměr je 2 : 1, vždy 2 díly dýně a 1 díl cukru, to je důležité, když jí budete dělat z většího množství), zamíchejte, přidejte kousek oloupaného a nastrouhaného zázvoru, šťávu i kůru z pomeranče (dejte jen pozor, aby se Vám tam nedostala bílá část kůry, nebylo by to chuťově dobré), hřebíček a skořici. Důkladně vše zamíchejte, přiveďte k varu a nechte ještě 3 – 4 minuty povařit. Odstavte, nalijte do připravených a hlavně čistých suchých sklenic a pečlivě zavřete víčkem.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.