Jak udělat velikonoční linecké sušenky?


Jak udělat velikonoční linecké sušenky?
Jak udělat velikonoční linecké sušenky?

Vedle tradičních beránků, mazanců a dalších dobrot, zkuste připravit tyto báječné a velmi křehké sušenky, které jsou tak vynikající, že budou hned pryč. Navíc si na zdobení můžete přizvat i malé pomocníky.

Co budete potřebovat?

Rozpis je zhruba na 50 sušenek

  • 250 g hladké mouky
  • 150 g másla
  • 80 g cukru moučka
  • 1 žloutek
  • 1 lžičku citronové kůry

Poleva:

  • 2 bílky
  • Gelové potravinářské barvy
  • Cukr moučka

Do mísy prosejte mouku a cukr, přidejte změklé máslo, žloutek a citronovou kůru, vypracujte hladké těsto, zabalte do potravinové folie a dejte na půl hodinky odpočívat do lednice. Poté těsto vyválejte, vykrájejte sušenky za pomoci vykrajovátek s jarními motivy-zajíček, kuřátko, vajíčko a podobně. Dejte na plech vyložený pečícím papírem a pečte při 180°C po dobu 12 minut. Po upečení nechte sušenky vychladnout na mřížce a mezitím si připravte polevu.


Zdobení:

Jeden bílek vyšlehejte s cukrem do středně tuhé konzistence, aby bylo možné zdobení pomoci kornoutku či zdobičky a směs se neroztékala. Každou sušenku ozdobte nejdříve bílou polevou, nejlépe obkreslit tvar sušenky po okrajích.

Druhý bílek dejte do jiné misky, přidejte prosetý moučkový cukr a důkladně promíchejte. Cukru dejte tolik, aby byla poleva tekutější a dala se rozetřít na sušenky. Hotovou polevu rozdělte na 3 části, každou část obarvěte jinou barvou, nejlépe v pastelových tónech. Lžičkou nanášejte polevu na jednotlivé sušenky a za pomoci špejle polevu roztáhněte až k ozdobenému okraji. Přidat můžete ještě bílé zdobení na barevné, nebo nechte tak jak to je. Po zaschnutí podávejte.

Poznámka: pokud nechcete polevu barvit, můžete jen sušenky potřít bílkem a na ozdobu použít rozinky, ořechy či barevné zdobení. Milovníci čokolády, mohou sušenky místo bílku potřít čokoládou a ozdobit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..