Jak ulevit bolavým zádům?

Jak ulevit bolavým zádům?

Jak ulevit bolavým zádům?

Bolest zad čas od času potrápí každého z nás a to bez ohledu na věk. Příčinou může být v podstatě cokoliv, špatné držení zad, nastydnutí či různé onemocnění. Většinou to řešíme konzumací léků na bolest, ale existuje také několik činností, kterými si můžeme od bolesti aspoň částečně či zcela ulevit.


Co lze udělat?

  1. Pohybujte se – možná Vás to překvapí, ale i ochablé svaly mohou způsobit bolesti zad. Proto zkuste vylepšit svou fyzickou kondičku a choďte na procházky, nebo aspoň do schodů.
  1. Nestresujte se – dlouhodobý stres rozbolaví nejen záda, ale také krční páteř, stejně jako ostatní části pohybového aparátu. Na stres můžete vyzkoušet heřmánkový či meduňkový čaj, který má zklidňující účinky a skvěle tak působí proti stresu.
  1. Podpatky – velkou zátěží pro pohybový aparát mohou být vysoké podpatky. Ty často dokážou způsobit i závažnější problémy. Lepší volbou je spíš nižší varianta podpatků, nejlépe mezi 3 – 4 cm.
  1. Seďte správně – volbou správné polohy při sezení ulevujete nejen svým kloubům, ale také šlachám a svalům. Pomoci si můžete i zakoupením různých pomůcek, které rovné sezení pomohou zajistit. Jsou to různé zdravotní židle či balanční polštářky.
  1. Ledové obklady – led umí občas zázraky, stejně je tomu i s bolestí zad. Takový ledový obklad může bolest částečně utlumit. Stačí, když kostky ledu zabalíte do igelitu a přes ručník je přiložíte na postižené místo tak na 20 minut, poté 40 minut počkejte a přiložte obklad znovu.

Dalším co může pomoci, je akupresura, je však nutné znát ty správné body, které se mají stisknout. Když je to například bolest krční páteře, kterou může způsobit špatné držení hlavy, nevhodná technika při plavání, dlouhodobé sezení u počítače a podobně, pak stiskněte místo pod tím krčním obratlem, který nejvíc vystupuje a pak napravo a nalevo na šířku 3 prstů od tohoto místa pod obratlem.

Pokud nic z vyzkoušených metod nezabírá, pak si zajděte do lékárny a pořiďte si nějaké vhodné analgetikum, které Vám od bolesti uleví – Voltaren, Ibuprofen a další. Můžete si také vyrobit masážní olej proti bolesti.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.