Jak upravit hrob, aby se stal důstojným vzpomínkovým místem?

Jak upravit hrob, aby se stal důstojným vzpomínkovým místem?
Jak upravit hrob, aby se stal důstojným vzpomínkovým místem?

Pomník už je zašedlý, rostliny nevypadají ani trochu pěkně a poslední lampička se rozbila? Pak je na čase hrob upravit a možná do něj i něco investovat, aby se stal opět důstojným vzpomínkovým místem, které si vaši blízcí zaslouží.

Ne každý má umělecký talent upravit hrob do podoby, jež lahodí oku a zároveň není náročná na údržbu. Je totiž naprosto běžné, že jsou naši blízcí pochovaní ve vzdáleném městě a my nemáme možnost tam dojíždět často. Pokud si nevíte rady, obraťte se na zkušenější.

Hřbitovní zboží vám prodá firma s 30letou tradicí

V Plzni působí již 30 let společnost Pieta Plzeň. Byla vůbec první pohřební službou, která byla v krajském městě po roce 1989 založena, a působí zde dodnes. Kromě pohřebních služeb nabízí také veškeré hřbitovní zboží, pomůže vám tedy zařídit váš hrob tak, aby působil důstojně a upraveně.

Ne vždy je nutné měnit celou náhrobní desku

Největší změnou, kterou můžete svému hrobu dopřát, je samozřejmě nová náhrobní deska. V současnosti jsou populární například desky z černého skla působící velmi moderně. Není ale nezbytně nutné investovat do nové desky, úprava hrobu i menší hřbitovní zboží mohou udělat velký rozdíl.

Z menšího hřbitovního zboží by vás mohly zajímat náhrobní lampy a vázičky, jež se tradičně umisťují po boku náhrobní desky. Lampička by určitě neměla chybět, smuteční svíčka v ní vydrží svítit daleko déle, než když ji postavíte na hrob bez jakékoliv ochrany před větrem a deštěm. Velkou změnu představují i ozdobné urny.

Místo písku vyzkoušejte kamínky

Dále si rozmyslete, zda chcete mít na hrobě záhonek, nebo ne, zda upřednostníte písek či kamínky. Drobné kamínky vypadají velmi pěkně a jsou prakticky bezúdržbové. Další variantou je deska přes celý hrob, tu stačí jen čas od času umýt.

Více inspirace a fotografie sortimentu najdete na webu www.pietaplzen.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..