Jak ušetřit za vytápění domu? Používejte dřevěné brikety


Jak ušetřit za vytápění domu? Používejte dřevěné brikety

V případě, že vás trápí, kolik peněz každý rok utratíte za vytápění vašeho rodinného domu, potažmo pak i ohřev vody, je na místě uvažovat, jak by se v tomto směru dalo ušetřit. Jednou z možností je nákup nového kotle na tuhá paliva. Do něj se pak vyplatí používat dřevěné brikety.

Brikety ze dřeva jsou levným a dostupným palivem

Jestliže jako otop zvolíte dřevěné brikety, zajistíte si levný způsob vytápění domácnosti. Cena briket ze dřeva totiž není nikterak vysoká, přičemž jde o palivo s velmi dobrými vlastnostmi.

Průměrně veliký rodinný dům za jednu topnou sezonu spotřebuje asi kolem 4 – 6 tun dřevěných briket. Jedna paleta o hmotnosti více než 800 kilogramů se dnes přitom dá pořídit asi za 5 tisíc korun. Spočítáte-li si současné výdaje, možná přijdete na to, že topení dřevěnými briketami skutečně může být výhodnou záležitostí.

Hlavní přednosti dřevěných briket

Dřevěné brikety se vyznačují dobrými vlastnostmi. Ocenit lze hlavně vysokou výhřevnost paliva. Je mnohem vyšší nežli u klasického nasekaného dřeva, což je dáno tím, že brikety jsou dokonale vysušené. U obyčejného dřeva nikdy tak nízké vlhkosti nedosáhnete. Ani tehdy, necháte-li jej schnout 2 či 3 roky v bezpečí kůlny. Díky minimální vlhkosti brikety ze dřeva skvěle fungují. Není pak zapotřebí tolik přikládat, jinými slovy nemusíte počítat s přílišnou spotřebou. Používáte-li k tomu navíc kvalitní kotel na tuhá paliva, jde opravdu o výhodný způsob vytápění rodinného domu, případně chaty a chalupy.

Nehrozí ani stížnosti od ekologů

Dřevěné brikety jsou poměrně ekologicky šetrné. Při jejich spalování dochází k vypouštění jen velmi malého množství škodlivých látek do ovzduší, vzniká méně spalin nežli u klasického dřeva. Rozhodně se nemusíte obávat, že vám z domu komínem bude vycházet nějaký hustý černý dým, jako je tomu třeba v okamžiku, kdy lidé topí uhlím.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..