Jak uspořádat konferenci? 4 praktické tipy, díky kterým se vám to povede


Jak uspořádat konferenci? 4 praktické tipy, díky kterým se vám to povede

Dostali jste na starost organizaci konference, ale nemáte s uspořádáním akce takového formátu žádné předchozí zkušenosti? Předpokládáme, že jste dostatečně důkladně promysleli její smysl a shledali jste ji jako opodstatněnou. Nyní zbývá jediné – vybrat příhodné místo a zařídit ho tak, aby setkání splnilo účel a účastníci si z něj odnesli veskrze pozitivní dojmy. Jak na to? Zaměřte se na následující aspekty.

1. O termínu informujte v předstihu

Alfou a omegou úspěšné konference je správné načasování. Uspořádejte ji v termínu, kdy se nepřekrývá s několika dalšími, podobnými akcemi. Zbytečně byste se připravili o pozornost.

Na pozvánky nezapomeňte uvést místo a čas konání, případně další podrobnosti, které by mohly potenciální účastníky zajímat. A rozešlete je v dostatečném předstihu – ne však příliš brzy, aby je příjemci někam nezaložili a nezapomněli na ně.

2. Vyberte dostupné místo

Pokud se konference týká konkrétní lokality, logicky by měla proběhnout v daném městě nebo jeho bezprostřední blízkosti. Obecně jsou, však nelepší volbou konferenční prostory v Praze. Metropole je výhodná z hlediska dopravní dostupnosti a současně nabízí nejširší možnosti pronájmu vhodného sálu.

3. Zajistěte technické vybavení

Bez čeho se na konferenci rozhodně neobejdete, je audiovizuální technika. Pohlídejte si zejména špičkovou kvalitu ozvučení, předem si funkčnost veškerého zařízení zkontrolujte a naučte se s ním pracovat. Spoustu času vám může ušetřit hotel v Praze, který nabízí zapůjčení všech potřebných věcí v rámci komplexních služeb.

4. Sytý účastník odpustí i drobné nedostatky

Nechat účastníky hladovět je mnohem horší, než nedodržet časový harmonogram nebo se dopustit několika menších přešlapů. Mějte proto na paměti, že nedílnou součástí konference je i občerstvení. Dobré jídlo a pití vám pomůže udržet náladu posluchačů i v momentě, kdy se opozdí spíkr nebo nastane jiný organizační problém.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..