Jak uvolnit místo v mobilním úložišti?


Jak uvolnit místo v mobilním úložišti?
Jak uvolnit místo v mobilním úložišti?

Hlášku o nedostatečném volném místě v mobilním telefonu jistě dostal již každý z nás. Jak však s tímto problémem bojovat a spolehlivě odstranit zbytečné soubory, které akorát zabírají místo v paměti?

Přesun na SD kartu

Nejjednodušším způsobem, jak ulevit vašemu mobilnímu úložišti, je přesunout vhodné soubory na SD kartu. Standardně se na kartu přesouvají pouze fotky a soubory, avšak v této době některé novější operační systémy nabízí také možnost na SD kartu přesunout také aplikace, čímž uvolníte opravdu velké množství MB ve vašem úložišti. U starších verzí systému to bohužel provést nelze.


Zálohujte data

V podstatě každý z moderních telefonů má bezproblémový přístup k online úložištím dat. Ať už využijete úložiště od Googlu či One Drive, ušetříte tím velké množství místa bez potřeby SD karty. Nastavit si můžete automatické zálohování souborů, díky kterému navíc o soubory nepřijdete, pokud by se s telefonem něco stalo a vy ho museli restartovat. Navíc není nutné soubory uchovávat v mobilním zařízení a místo se vám tak uvolní pro jiné věci.

Vymažte zbytečné elementy

Způsobem, jakým uvolníte také podstatně velké množství dat, je vymazání mezipaměti či dat, které každá aplikace uchovává. Většinou se jedná o zbytná data, která jsou zachovávána zbytečně. Čím déle aplikaci užíváte, tím větší objem dat se za tu dobu uloží. Zaměřte se také na aplikace, které v telefonu máte. Ponechte si pouze ty, které opravdu využíváte a jsou pro vás potřebné, zbytek můžete bezstarostně smazat a užít si tak rychlejší chod mobilního telefonu a také volné místo v úložišti.

Systém je často zanesen množstvím zbytečných dat, které telefon akorát zpomalují a komplikují práci s ním. Když si však dáte pozor, co ve svém telefonu máte, nedostatek místa vás již rozhodně trápit nebude.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..