Jak vybrat domácí tiskárnu

Jak vybrat domácí tiskárnu
Jak vybrat domácí tiskárnu

Je zcela nepodstatné, jedná-li se o fakturu, seminární práci, domácí úkoly pro děti nebo fotky z rodinné dovolené, ať tak či onak, alespoň občasné využití tiskáren vyžaduje každá domácnost. Zorientovat se však v jejich nabídce může být poněkud složité. Vždyť jenom v základním rozlišení máte na výběr z tiskáren laserových, inkoustových, jehličkových či termosublimačních. Všechny tyto druhy se pak dále dělí na multifunkční, velkoformátové, barevné či černobílé. Výběr je to opravdu široký a leckdo se v něm může ztratit, proto se vám tímto článkem pokusíme nalezení té ideální tiskárny alespoň trochu usnadnit.

Inkoust nebo laser?

Hlavní dilema, které při výběru nejlepší tiskárny na doma budete řešit, je otázka, rozhodnete-li se spíše pro inkoustovou nebo laserovou tiskárnu, které jsou pro domácí potřeby nejpraktičtější. Přesto, že díky technologickému pokroku se rozdíly mezi jednotlivými druhy tiskáren smazávají, stále si udržují jisté specifické kvality, které mohou být při úvahách o jejich pořízení klíčové.

Inkoust

Inkoustové tiskárny mají opravdu všestranné využití a jsou tak ideální volbou pro rodinné domácnosti, kde bude způsob jejich využití široký. Ve zcela srovnatelné kvalitě tisknou menší množství textu i barevné obrázky, čímž tvoří kompromis, který splní požadavky každého člena vaší domácnosti. V jejich prospěch, ve srovnání s ostatními, také hovoří nižší cena a snadné ovládání. Jedinou nevýhodou, která k těmto tiskárnám patří, je riziko občasného zasychání inkoustové náplně. Tomuto problému lze však předejít pravidelným tisknutím.

Laser

Pokud jsou pro vás obrázky a fotografie na druhé koleji a tím, co potřebujete tisknout, jsou hustě popsané stohy papírů, pak je pro vás ideálním řešením tiskárna laserová. Tato tiskárna je znatelně rychlejší než její inkoustový protějšek a díky své přesnosti nemá problém ani s tiskem opravdu malého písma. Další velkou výhodou jsou tonerové náplně, které budete muset měnit jen zřídka kdy. Navíc u nich nehrozí možnost zasychání, a tak jsou ideální i pro lidi, kteří tisknou pouze sporadicky.

Jak vybrat domácí tiskárnu

Přenosné tiskárny

Pokud jste stále na cestách, pracujete z auta, či chodíte na obchodní schůzky do externích prostorů, pak byste měli zauvažovat o koupi přenosné tiskárny. Tyto tiskárny jsou velice skladné, nejenže vám na stole nezaberou téměř žádné místo, navíc je v případě potřeby můžete sbalit do vaší notebookové tašky a vyrazit na cestu. V současné době se zatím nejedná o to nejlevnější zboží, ale jejich vyšší cenovka je jejich výhodami rychle vykompenzována.

Multifunkční tiskárny

Ať už pracujete z domova, nebo jen potřebujete využívat tiskárnu na sofistikovanější úrovni, neměli byste přehlédnout tiskárny multifunkční. Jedná se o zařízení, která kombinují vlastnosti a funkce více kancelářských pomůcek. Díky nim si pomocí jednoho přístroje dokážete zařídit plnohodnotnou domácí kancelář disponující jak tiskárnou, tak skenerem, kopírkou či faxem.

Fotografické tiskárny

Poslední tiskárnou, která může najít uplatnění i v běžné domácnosti, je pak tiskárna fotografická. Speciální fotografický papír i technika tisku vám zaručí nezaměnitelnou kvalitu a barevnost profesionálních fotografií, nad kterou budou žasnout všichni vaši známí. Touze posunout vaši zálibu na vyšší úroveň již nebude stát nic v cestě.

Kde hledat?

Pokud vás některý ze zmíněných typů tiskáren zaujal a chcete se porozhlédnout, jakou tiskárnu na doma si nakonec vybrat, doporučujeme zavítat na stránky vseprotisk.cz, kde naleznete opravdu širokou nabídku všech druhů tiskáren. Na stránkách také naleznete mnoho dalších odborných rad, které vám zprostředkuje jeden z mnoha vyškolených profesionálů, kteří jsou vždy ochotni svým zákazníkům podat pomocnou ruku.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..