Jak vybrat fitness centrum?


Jak vybrat fitness centrum?
Jak vybrat fitness centrum?

Pokud už se rozhodnete cvičit, je důležité si co nejlépe vybrat fitness centrum. Samozřejmě, že čím blíže vašemu bydlišti či pracovišti bude, tím lépe. Fitness centra mohou navštěvovat všichni, kdo mají chuť si zacvičit, od nejmladších po nejstarší, začátečníci i pokročilí. Jak ale takové fitko vlastně vybrat?

Jaký zvolit typ?

Ti z vás, kdo ještě ve fitness centru nebyli, by měli vědět, že existuje více typů. Malá, tzv. rodinná fitness centra, jsou vhodná spíš pro ty jedince, kteří rádi posilují, protože mají jen několik základních posilovacích strojů, jež se jim vmáčknou na malý prostor (nečekejte moc velký výběr strojů na spalování tuků). Oproti tomu velká fitness centra, mají kardio zónu i posilovací stroje poměrně vyvážené, takže si tam můžete zacvičit v podstatě cokoliv. Většinou také nabízejí pilates, lekce jógy, aerobik a také v posledních letech velmi oblíbenou zumbu, navíc je vše zahrnuto v ceně měsíčního paušálu, který platíte.


Výběr místa

Všichni víme, že nejen u diety, ale také u cvičení je důležitá motivace, jinak to nemá cenu. Proto si zvažte, jak by vás asi motivovalo cvičení, za kterým byste třeba hodinku i dvě dojížděli. Zpočátku by vás to chvilku bavilo, ale pak by bylo po motivaci. Vzdálenost tak hraje při výběru fitka obrovskou roli. Snažte se vždy vybrat takové, které bude vybaveno podle vašich představ, ale nebudete to do něj mít daleko ani z práce, ani z domova.

Členství

Velká fitness centra ve většině případů nikoho na jednorázovou návštěvu do svých prostor nevpouští (vyjma ukázkových vstupů), platí se tak členství na rok či na dva roky, které se vám vyplatí, jen když hodláte cvičit opravdu pravidelně. Naopak v malém fitness centru si můžete zaplatit jednotlivé vstupy.

Smlouva

Vždy si smlouvu pročtěte, ať víte, co vlastně podepisujete. Smlouva vás většinou zavazuje k tomu, že uhradíte členství za celé období (jeden či dva roky) jednorázovou platbou či v měsíčních splátkách. Nevýhodou je, že pokud se něco stane, není vždy jednoduché smlouvy vypovědět. Často se může stát, že když pak chcete zrušit členství, peníze, které jste za celé období zaplatili, vám nemusí vrátit zpět. Členství se dá dokonce na nějaký čas i přerušit, ale i tak je nutné ho nadále platit.

Začněte cvičit s trenérem

Mějte na paměti, že je důležité cvičit správně, špatné posilování či protahování různých svalů může mít za následek i velmi nepříjemné natažení svalu či skřípnutý nerv, proto se aspoň na první měsíc nebo dva neváhejte svěřit trenérovi, který vám ve všem poradí.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..