Jak vybrat ideální závaží pro domácí posilování s činkami?

Jak vybrat ideální závaží pro domácí posilování s činkami?
Jak vybrat ideální závaží pro domácí posilování s činkami?

Pokud jste se rozhodli, že změníte svou životosprávu a začnete doma s posilováním nebo kondičním cvičením se závažími, gratulujeme vám k důležitému a jistě správnému rozhodnutí. Činky jsou základním sportovním náčiním na cestě za lepším zdravím, hezčí postavou a vyšším sebevědomím. Navíc nejsou nijak zvlášť finančně náročnou položkou. Proto si je může dovolit domů pořídit naprosto každý. Jak ale na jejich výběr?

Poradili jsme se za vás s odborníky na fitness a rozdělili jsme pro váš lepší přehled činková závaží do tří základních kategorií. Nezapomeňte na to, že závaží budete připevňovat na činkovou hřídel. Doporučujeme vám tedy si jako první pořídit právě tu, a dobře si zapamatovat její průměr. Při výběru závaží je totiž potřeba mít tento údaj na paměti, neboť mu středy kotoučů, které na činkovou osu budete nasazovat, musí velikostně odpovídat. Jen tak bude vaše posilování nejen efektivní, ale také bezpečné a pohodlné.

Litinová závaží jsou to nejkvalitnější, co na trhu najdete

Mezi naprosté špičky mezi závažími jednoznačně patří i litinové kotouče. Někdo si teď možná ťuká na čelo a v duchu si pokládá otázku, co je na obyčejných litinových kotoučích tak speciálního. Inu, právě ta litina. Tento nerozbitný a vysoce kvalitní materiál s vámi totiž vydrží celý život. I kdybyste toto závaží shodili ze skály, dole jej zaručeně najdete v kuse a bez prasklin. Litině se nic nestane, ani pokud náhodou zapomenete činku v zahradě na dešti. Navíc jsou tyto kotouče o mnoho skladnější, než je tomu u dalších druhů činkových závaží. Litinová závaží sice stojí o pár stokorun více než třeba cementová závaží, nutno ale podotknout, že za lehké překročení rozpočtu rozhodně stojí. Určitě si nezapomeňte přikoupit i gumovou podložku tlumící otřesy a zvuk.

Olympijská závaží vám nabídnou další možnosti cvičení

Hledáte-li kvalitnější závaží na takzvanou olympijskou činkovou tyč s bezpečnostními svorkami, rozhodně se porozhlédněte po olympijských závažích. Jejich velikým plusem je vedle originálního a vysoce moderního designu také to, že obvykle mají v těle tři ergonomicky tvarované otvory. Díky nim se závaží skvěle drží v ruce, aniž byste se museli obávat toho, že si kotouč třeba upustíte na nohu. Právě z tohoto důvodu jsou olympijská závaží, která zakoupíte například na https://hop-sport.cz/zavazi/, v profesionálním internetovém obchodě se sportovním náčiním, vhodná nejen k posilování, ale také ke zlepšení fyzičky třeba při crossfitu. Tímto typem závaží také můžete nahradit kettlebell.

Praktické činkové závaží v plastovém provedení

Máte-li omezenější finanční možnosti, rozhodně se nebojte zvolit cementové činky s umělohmotnou povrchovou úpravou. Plast obalující kotoučové závaží z cementu vyztuženého zpevňujícími profily má velikou výhodu v tom, že tlumí hlučnost při posilování a manipulaci se závažím. Když o sebe totiž břinknou dvě těžká kovová kola, nejde zrovna o příjemný, a už vůbec ne o tichý zvuk. Pokud vám navíc klasická činka se závažími bez ochranného plastového zušlechtění třeba nedopatřením upadne na zem, mohlo by se stát, že si podlahu ošklivě odřete. Sousedi, stejně jako vaše peněženka proto jistě ocení, když si vyberete právě tento typ závaží.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..