Jak vybrat krmivo pro kočky?

Jak vybrat krmivo pro kočky?

Co si budeme povídat, kočky by nejraději jedly myši. Je to jejich přirozená potrava, ale pro člověka žijícího v blízkosti kočky jsou granule pro kočky pochopitelně mnohem přijatelnější řešení. Nebo si snad dokážete představit, že své domácí kočce budete shánět myši?

Nejde jenom o bílkoviny

Granule pro kočky by měly pokrýt kompletní potřebu bílkovin, ale také dalších živin, vitamínů a minerálů, které kočka potřebuje pro zdravý život. Jenže složení granulí je mnohdy značně nečitelné. Levné granule pro kočky podrobné složení mnohdy dokonce ani neuvádějí. Je to i z toho důvodu, že levné granule pro kočky mohou v různých baleních obsahovat různé granule o různém složení. Často jde o krmivo pro kočky, které vzniklo v rámci výrobních procesů jako “odpad”.

Nejde jen o označení

Obecně výrobci granule pro kočky označují podle kvality na prémiové a superprémiové. Toto označení je však zavádějící, protože nemá pevně stanovená pravidla. To platí i pro granule holistické a hypoalergenní, bez dalších údajů je tento pojem nicneříkající. Vypovídá maximálně o tom, že nepůjde o levné granule pro kočky.

Pomoci v orientaci může dělení krmiva pro kočky na junior/kitten (koťata), adult (dospělé kočky) či senior, případně označení dle plemene kočky nebo způsobu života (indoor, outdoor apod.).

Nejde jen o maso

Nejlepším ukazatelem pro výběr krmiva pro kočky je však stále složení. Abychom mu rozuměli, je třeba zapátrat po reálném významu některých pojmů, například masová moučka. Na prvním místě ve složení by u kvalitního krmiva mělo být maso, resp. konkrétní druh masa – kuřecí maso, hovězí maso, jehněčí maso aj. 

Oblíbenou ingrediencí je v současnosti čerstvé maso, ale granule pro kočky nemohou být vyrobeny pouze z čerstvého masa. Na druhé straně je moderní krmivo pro kočky tzv. grain free, to znamená bez obilovin. Maso pak doplňuje například rýže, brambory aj. Superprémiové granule pro kočky obohacují složení také o další ingredience, jako jsou bylinky, ovoce či superpotraviny.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.