Jak vybrat motorkářské rukavice?

Jak vybrat motorkářské rukavice?
Jak vybrat motorkářské rukavice?

Kvalitní rukavice na motorku, které skvěle padnou, jsou zárukou pohodlné jízdy. Obzvláště v případě, že si jedete zajezdit na okruh, nebo se chystáte na delší cestu, jejich užitné vlastnosti skutečně oceníte. Jak vybrat motorkářské rukavice? 

Vyberte si druh

Budete potřebovat chránit ruce na projížďkách na chopperu, svezete se na silniční motorce, nebo potřebujete touring rukavice? Každá příležitost si žádá řádnou ochranu vašich prstů a dlaní. Jiné rukavice využijete na motokros, rozdílné pak na řádění na závodním okruhu. Motorkářské rukavice si vždy vyberte podle druhu činnosti, na kterou se chystáte. Zapomínat by se na ně nemělo, jelikož se jedná o jakýsi chránič vašich horních končetin.

Jak to bude s počasím?

Než si pořídíte vhodné rukavice, měli byste si odpovědět na otázku, zda budete jezdit také v případě nepříznivého počasí. Tato otázka odpadá u pohodářů, co svůj stroj používají pouze při krásném počasí a na nedaleké cesty. V případě, že jste zvyklí cestovat pravidelněji, nebo se vydáváte na delší trasy, je pak dobré zvolit rukavice s nepromokavou úpravou.

Jak to je s prsty?

Základní je pohodlí pro prsty. Ty potřebujete mít nejen v pohodlí a bezpečí, ale také v dostatečné pohyblivosti. Když si rukavice nasadíte, můžete pohodlně hýbat rukama? Vyzkoušejte si pohyby, které na motorce prsty děláte. Rukavice nesmí tlačit, nesmí být ani příliš volné. Správnou velikost poznáte tak, že je vám v rukavicích skutečně příjemně a nikde vás nic netlačí ani neodstává.

Zvolte si bezpečnostní prvky

Dostatek protektorů oceníte i v případě, že jen parkujete na nerovném povrchu a motorka se na vás převrhne. Zatímco jindy byste řešili odřeniny, díky dobrým rukavicím s protektory se jen zasmějete. Některé rukavice nabízejí také větrací otvory. Zvolte si také délku, která vám bude vyhovovat. Stačí vám rukavice nad zápěstí, nebo dáte přednost rukavicím do půlky předloktí?

Životnost rukavic a celkové pohodlí při jízdě si vychutnáte nejvíce, pokud zvolíte kvalitní materiál. Textilní i kožené rukavice vysoké kvality vám vydrží po dlouhá léta a opotřebení na nich nepoznáte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..