Jak vybrat nábytek do dětského pokoje?


Jak vybrat nábytek do dětského pokoje?
Jak vybrat nábytek do dětského pokoje?

Není důležité, jestli zřizujete nový dětský pokoj nebo jen předěláváte ten stávající, vybrat správný nábytek je velmi důležité, protože pokoj musí být nejen plně funkční, ale musíte zajistit i to, aby se v něm dítě cítilo co nejlépe. Ostatně bude v něm trávit hodně času. Zařízení dětského pokoje závisí na věku dítěte, jinak vybavíte pokoj pro novorozence a úplně jinak třeba pro školáka.

Přednost dejte světlému nábytku, který bude kvalitní, robustní a sestavený tak, že nebude ohrožovat zdraví vašeho potomka (žádné ostré hrany a rohy, sklo a podobně).

Malé děti

Pro novorozence a batolata je základem kvalitní postýlka, vybavená zábradlím, které zamezí tomu, aby dítě z postýlky vypadlo a kolečky, jež usnadní její přemisťování (kolečka musí jít také zabrzdit). Není na škodu, když si pořídíte tradiční dětskou kolébku, ta byla součástí dětských pokojů řady generací, navíc má praktické využití.

Dalším kusem nábytku, který by v takovém pokoji neměl chybět je pult na přebalování a dostatek úložného prostoru, aby bylo možné uklidit všechny potřebné věci, které vaše miminko potřebuje. Nezapomeňte do pokojíčku pořídit také křeslo či malou pohovku. Barvy nábytku vybírejte s rozvahou, aby byly příjemné a veselé, ale nic přehnaného. Bílé stěny, decentní pohádkový motiv a nábytek světlé barvy bude skvělá kombinace.


Předškoláci a školáci

Takový pokoj by měl být nejen prostorem pro spánek a hraní, ale také místo, kde si bude dítě psát úkoly a učit se tam. Důležitá je zejména dětská postel, která bude vybavená kvalitní matrací, aby dítěti nepoškozovala záda. Vhodná je postel s úložným prostorem, nebo taková, na kterou se bude dítě vyloženě těšit, nejlépe ve tvaru různých zámků, hradů, kosmických lodí a podobně. Samozřejmě, že v budoucnu musíte počítat s tím, že taková postel bude muset pryč a na její místo přijde o něco méně hýřivá varianta. Oblíbené jsou také patrové postele, zvlášť když máte více dětí, zejména proto, že šetří prostor. Opět je základem kvalitní materiál a zábrana, aby dítě nespadlo

Dětský psací stůl

Důležitá je odpovídající výška a také dostatečně velká plocha stolu, na kterou později postavíte třeba notebook, lampičku atd. Postavte ho tak, aby měl co nejvíce denního světla. Ke stolu je nutné pořídit také vhodnou polohovatelnou dětskou židli. Nezapomeňte také na úložné boxy na hračky a skříně pro ukládání oblečení. Do pokoje můžete nakoupit několik sedacích pytlů a křesílek, děti si je zamilují. Co se týká stěn, zvolte barvy tak, aby byly veselé, ale tak, aby pokoj působil útulně a klidně. Dítě se v něm bude cítit dobře a umožníte mu tak i kvalitní spánek.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..