Jak vybrat správné pojištění na hory?

Jak vybrat správné pojištění na hory?

Jak vybrat správné pojištění na hory?

Pokud vyrážíte na zimní dovolenou do zahraničí, musíte myslet na řádnou cestovní pojistku. Výběr pojištění by se měl řídit hned několika pravidly. Víme jakými a poradíme i s tím, kde sjednat pojištění za nejvýhodnější cenu.

Charakter pojistky

Nejdříve je třeba vybrat pojištění na zahraniční cesty, které odpovídá charakteru vaší dovolené. Důležité je, aby se vztahovalo na všechny aktivity, kterým se na horách budete věnovat. Běžně se pojistky vztahují jen na lyžování na sjezdových tratích, pro jízdu mimo ně je třeba se připojistit, stejně jako například pro sáňkování, které pojišťovny definují jako rizikový sport.

Jak vybrat správné pojištění na hory?

Nadmořská výška

Zásadní je pro vás informace o platnosti pojistky v případě nadmořské výšky. Klasické pojištění platí do 3000 m.n.m. Pokud se budete pohybovat i ve vyšších polohách, musíte se opět připojistit.

Pojistné limity

Pojistné limity vyjadřují maximální sumu, kterou za vás pojišťovna v případě pojistné události zaplatí. Vyšší limity jsou rozhodně lepší. Kolik vás pojištění s vyššími limity bude stát, ukazuje tato kalkulačka cestovního pojištění.


Jak vybrat správné pojištění na hory?

Odpovědnost je na místě

Na sjezdovce jste v neustálém kontaktu s mnoha dalšími lidmi. Je třeba nejvyšší opatrnosti a rozhodně je žádoucí myslet na to, že vy sami se můžete stát viníkem nehody, při které dojde ke zranění druhé osoby či k majetkové škodě. Pro tyto případy je vhodné si jako doplněk zařídit ještě pojištění odpovědnosti. Jak funguje a proč je vhodné ho mít? Přečtěte si ještě tento článek.

Kde výhodně?

Pokud chcete koupit výhodné pojištění a mít jistotu nejlepší ceny na trhu, je dobré si nabídky porovnat, použijte k tomu online srovnávače. Například cestovní pojištění výhodně online sjednáte u pojišťovny ERGO, a to i během víkendu. Pojištění sjednané online platí už od následujícího dne a vyřízení zabere jen několik minut.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.